Завтра магнітна буря атакує українців

Завтра магнітна буря атакує українців

Потужна магнітна буря прийде в Україну цього четверга, 12 квітня.

Експерти розповіли про вплив магнітних бур на людину. Глава відділу геомагнітізма Інституту геофізики НАН України Михайло Орлюк пояснив, що метеозалежність – це хвороблива реакція організму на зміну погоди, таких як перепади атмосферного тиску або температури повітря.

"Повітря – можемо без нього жити три хвилини. Вода – ми можемо жити дев'ять діб без води. Їжа – 40 діб можемо жити. Без магнітного поля ні біосфера, ні людство в тому вигляді, в якому воно є, не може існувати", – пояснив Орлюк.

Експерт зазначив, що планети мають магнітне поле, яке під впливом Сонця може змінюватися. Магнітні бурі, які проходять одночасно по всій Землі, викликають мікрочастинки, що долітають з космосу. Тривати така буря може по-різному: від кількох годин до декількох днів. Варто відзначити, що в Україні магнітні бурі слабкіші, аніж в приполярних країнах (Росія, Норвегії, Швеції, Фінляндії, Канаді).

Проте, людям із хворобами серця й судин потрібно їх остерігатися. Крім того, фахівці знайшли зв'язок між магнітним полем і частотою захворювань на грип.

Стрічка новин