За 2017 рік на Полтавщині створили 9 тисяч робочих місць для населення

Попри це підприємства відчувають «кадровий голод». Під час засідання робочої групи з розробки трирічної Програми зайнятості населення йшлося про сучасний стан речей на ринку праці, а також про пріоритетні напрямки роботи Центрів зайнятості, серед яких: профорієнтація, активне формування банку вакансій та залучення безробітних до оплачуваних робіт. Більше про це - у наступному сюжеті.

Ситуація на ринку праці - нестабільна та постійно змінюється, кажуть в Обласному центрі зайнятості. За 2017 рік на Полтавщині створили 9 тисяч робочих місць, але не всі вони знайшли попит серед населення.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Питання дуже актуальне і ситуація на ринку праці досить складна. Якщо ми раніше говорили про безробіття, то зараз ми кажемо про «голод» наших підприємств на робочі кадри і є відповідні виклики, з якими треба оперативно і вчасно боротися всім разом.

Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, наголошує: починаючи з 2017 року, Міністерство соціальної політики ставить з основу не працевлаштування, а створення робочих місць для населення.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

- Сьогодні склалася така ситуація, що всі сфери потребують робочої сили. В минулому році ми мали рекордну кількість вакансій за весь період діяльності служби зайнятості. А чисельність тих, хто перебуває на обліку, лише на 1,5 тисячі була менша в 2012 році.

Саме тому основне завдання центру зайнятості - забезпечити населення роботою. Для цього застосовують інновації.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

- Впроваджуються нові форми, різні підходи, проводиться профілювання безробітних, щоб з`ясувати мотивацію до праці проводиться така нова послуга як  «кейс-менеджмент» - супровід безробітного протягом перебування на обліку для вирішення всіх проблемних питань, які заважають працевлаштуванню.

Під час засідання робоча група також визначила пріоритетні шляхи розвитку працевлаштування населення області на найближчі 3 роки.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію