Профільні питання розглянули члени депутатської комісії з питань ПЕК та використання надр

Учасники засідання обговорили зокрема ситуацію, що виникла на очисних спорудах Лубенського водоканалу. Більше про неї - у наступному сюжеті.

У Полтавській обласній раді провели комісію з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр. На порядку денному - низка питань, серед яких і звернення комунального підприємства «Лубни-водоканал» з приводу надання дозволу на проведення геологічних вивчень. Прохання підприємства депутати задовольнили, але у представників комісії виникли питання.

Валерій Калюжний, депутат Полтавської обласної ради 

- Підприємство зливало на ваші очисні споруди залишки бурового шламу. Ви підтверджуєте чи ні? Була така дія чи ні? Є договір у вас з цим підприємством чи немає?

Представник Лубенського підприємства, тимчасово виконуючий обов`язки головного інженера, не зміг дати конкретну відповідь - хто це зробив і на яких підставах.

Олександр Полинько, т.в.о. головного інженера КП «Лубни - водоканал»

- Все, що стосується мене, я ніяких стоків не бачив, не приймав і вам надати відповідь я не можу.

Така відповідь представників комісії не задовольнила і дещо обурила. Після уточнення у свого керівництва інформації Олександр Полинько до відома депутатів певні відомості таки довів.

Олександр Полинько, т.в.о. головного інженера КП «Лубни - водоканал»

- Те, що вдалося дізнатися, що було злито 2 машини стоків - 7 кубів. Перевірені були аналізи нашою лабораторією, яка розташована на очисних спорудах №1. За результатами аналізів, було вказано, що стоки - побутові.

Після цього, крім дозволу на проведення вивчень, комунальне підприємство отримало можливість на дослідно-промислову розробку питних підземних вод водозабору підприємства на території Лубен. Представники комісії наголошують: питання ж щодо бурового шламу, який злили на очисні споруди залишається відкритим.

Стрічка новин