Майстер-клас з карикатури для вихованців Полтавської художньої школи провели єгиптяни

Захід влаштували у рамках щорічного фестивалю «Карлюка», який проходить вже 18 років поспіль. Як дітлахи вчилися новому мистецтву - бачила наша знімальна група.

Анастасії Леміш 15 років. Дівчина вже точно знає, з чим буде пов'язане її життя. Настя мріє стати дизайнером, тож досконало володіти олівцем - для неї обов'язкова умова. Сьогодні ж дівчина опановує карикатуру.

Анастасія Леміш, юна художниця

- Я вчу вищу математику, мені дуже подобається займатися цим (малюванням). Тут можливо розкрити всю мою фантазію, навчитися малювати штрихом, гуашшю, маслом, малювати вітражі, батики.

Щороку навесні у рамках фестивалю «Карлюка» у місті проходять виставки художників, а також майстер-класи. Цього разу малечу вчать карикатурі. За словами організаторів - це універсальний спосіб спілкування, який зрозумілий будь-якою мовою. Доводять це художники з Єгипту, які проводять майстер-клас.

Михайло Шлафер, організатор Міжнародного фестивалю «Карлюка»

- Традиційно намагаємося проводити майстер-клас користуючись тим, що до нас приїжджають митці з інших країн. Ми хочемо залучати дітей до світової культури і от зараз, користуючись тим, що у нас є Єгипетські карикатуристи, ми проводимо спільний майстер-клас, щоб діти бачили міжнародну культуру.

Серед гостей, які знайомили малечу з карикатурою, - Мохамед Абдула. Він працює в газетах, журналах, на сайтах, де малює карикатури на різні теми – про корупцію, життя соціуму. Амаль Самір працює в основному з творами для дітей, а також займається графіті. А от Хедр Хасан пише і малює для різних видань, зокрема для найстарішої газети Єгипту.

Стрічка новин