Відомого полтавського художника Віктора Трохимця-Мілютіна згадали у музеї Котляревського

Серце митця перестало битися наприкінці лютого цього року. Світлини, що розповідають про останні роки життя видатного полтавця, надали фотографи - Аркадій Славуцький, Ігор Лотиш та Олександр Розум. На захід завітали усі, хто знав цього майстра пензля, аби віддати шану його таланту.

У залі Літературно-меморіального музею імені Івана Котляревського людно. Серед гостей - художники, літератори та просто поціновувачі мистецтва. Цього разу привід для зустрічі сумний: тут згадують художника, який зробив великий внесок у розвиток живопису на Полтавщині, - Віктора Трохимця-Мілютіна. До сороковин з дня смерті митця поціновувачі його мистецтва влаштували вечір пам'яті. На заході презентували експозицію зі світлин трьох фотографів - Аркадія Славуцького, Ігоря Лотиша та Олександра Розума.

Олександр Розум, фотограф

- Тут просто ми - друзі, зібралися для того, щоб віддати данину пам'яті нашому художнику, якій хотів всі свої картини заповідати місту. Щоб тут був музей Трохимця-Мілютіна у Полтаві. Але життя так обірвалося, і чисто технічно ми цього не змогли зробити.

Олександр Розум запевняє, що в першу чергу метою виставки було показати Віктора Трохимця-Мілютіна таким, яким він був насправді.

На вечір пам'яті прийшов і Ярослав Явтушенко. Сюди чоловік також приніс світлини з художником, якого вважає своїм вчителем.

Ярослав Явтушенко, учень художника

- У мене не виходила одна робота - баронівські ставки ввечері, сонце не можу написати і все.. А він буквально ось так підійшов, пальцем якось так зробив, трішки поводив і засвітилося сонце.

Близько 60 років свого життя Віктор Трохимець-Мілютін присвятив творчій роботі. Його добре знають як живописця, графіка, монументаліста.

Стрічка новин