Україна готується увійти до Світової організації торгівлі, але для цього їй необхідно адаптувати роботу підприємств до міжнародних вимог

Адже нині існує низка факторів, яка впливає на конкурентноздатність вітчизняних товарів. Щоправда, зазначають спеціалісти, Україна уже живе за законами СОТ, принаймні, її промисловий комплекс.

На сьогодні в Полтавській області промисловість, зокрема нафто-переробна, машинобудівна та металургійна, розвивається досить динамічно, переконаний начальник Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Тарас Ткаченко. Та існує ряд проблем, які стануть особливо відчутні напередодні вступу України до Світової Організації Торгівлі. Гостро постає дефіцит робочих кадрів. Адже наразі, говорить Тарас Ткаченко, в регіоні немає чіткої системи моніторингу забезпеченості підприємств спеціалістами.

Іншою проблемою є подорожчання вартості енергоносіїв. До речі, це – загальносвітова тенденція. В Україні ж вона має свої особливості.

Україна нині споживає 76 мільярдів кубів природного газу, на теренах держави видобувається при цьому лише 20. Відтак, пояснює Тарас Ткаченко, український газ теоретично можна використовувати лише на потреби населення. Подорожчання енергоносіїв напряму вплине на конкурентноздатність продукції вітчизняного виробника. Свій вплив на якість продукції має і технічне забезпечення підприємств.

Щоправда, зазначає Тарас Ткаченко, заміна обладнання в кожній організації відбувається різними темпами.

Вирішення цих проблем в комплексі, на його думку, підвищить конкурентноздатність українських товарів на світовому ринку, тим більше, що зі вступом України до СОТ митних бар'єрів із західними країнами не буде.

Стрічка новин