Для керівників ОТГ у Полтаві влаштували вебінар

Такі навчальні зібрання для фахівців з територіальних громад проводять уже не вперше. Цього разу в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади говорили про культурну спадщину та її збереження.

Вебінари для Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, вже не в новинку. Тут регулярно проходять онлайн-конференції на різноманітні теми. Цього разу із запрошеними керівниками об'єднаних територіальних громад обговорювали актуальні питання розвитку галузі культури і туризму.

Наталія Осипенко, директор Полтавського обласного центру підвищення кваліфікації державних службовців

- У минулому році тільки на наших вебінарах підвищило кваліфікацію більше двох з половиною тисяч осіб. Тобто всі питання, які стосуються розвитку наших громад, наших об'єднаних територіальних громад, що стосується стратегічного планування розвитку технологій. І цю інформацію ми намагаємося якнайшвидше донести до наших керівників громад.

Основною проблемою в сучасних громадах фахівці називають недостатню поінформованість керівників, тож на вебінарі їм розповіли більше про збереження культурної спадщини та розвиток туризму в ОТГ.

Микола Білокінь, заступник голови Полтавської ОДА

- Окремі керівники культуру ставлять на останнє місце і тому виникає ряд проблем. Я думаю, що сьогодні ми поговоримо, у нас тут сидять у студії фахівці, які за напрямками розкажуть, яке наше завдання, - привернення уваги і до туристів, і до закладів культури.

Керівництво Полтавщини наголошує на важливості не лише збереження, а й розвитку сучасної української культури. Адже, як говорить очільниця профільного Департаменту Валентина Вождаєнко, сьогодні заклади культури залишилися на тому ж рівні, що у 20-х й 30-х роках минулого століття.

Валентина Вождаєнко, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

- Тільки тоді, коли у нас буде самодостатнє культурне розмаїття, в кожному селі і в кожній об'єднаній територіальній громаді, тільки тоді, коли на селі культура буде збережена повністю, тільки тоді ми будемо мати збережений наш генетичний фонд, нашої нації, тільки тоді може розвиватися держава, коли в неї є своє автентичне «я».

Надалі подібні вебінари у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій будуть продовжуватися.

Стрічка новин