У Полтавському районі двоє школярів врятували з пожежі літню жінку

Через несправну настільну лампу у будинку останньої виникло загоряння. Залишити помешкання самостійно 80-річна бабуся не могла. Їй на допомогу прийшли двоє сусідських хлопців. Вони і пожежу загасили, і вивели стареньку на свіже повітря. Про юних рятівників із Полтавського району - дивіться у наступному сюжеті.

- Ви - гордість ваших батьків. Ви - основа нашої громади.

Олександрові Дідечкіну 10 років, Іванові Шевченку - 13. Зараз у своєму селі вони - справжні знаменитості. Адже врятували з вогняного полону людину.

Іван Шевченко, юний рятівник

- Ми у тієї бабусі дрова складали. А тітка Валя каже: «Бачите, у Мелентіївни дим горить. Збігайте подивіться».

Хлопці прибігли до будинку сусідки та зрозуміли, що там справжня пожежа.

Олександр Дідечкін, юний рятівник

- Я забіг у хату, дивлюся: проводки обгоріли. І побіг одразу на вулиці рубильник вимикати. А потім мені Іван каже: «Біжи по селові кричать, що пожежа».

Доки на крик збігалися люди, Сашко та Іван самі почали гасити вогонь. Спершу - снігом, потім - водою.

Валентина Портна, сусідка

- Прийшли по лопату. Кажу: навіщо вам лопата? Вони кажуть: «Будемо гасити пожежу». Я їм кажу: «В неї в коридорі вода є».

- Ми одразу на подумали, що вода є і снігом гасили.

Хлопці погасили пожежу та винесли на вулицю рештки тліючого домашнього майна.

- Вибивали вікна, щоб гасити. Там вікно одне побите, щоб дим вийшов. Бо бабуся задихалася.

Врятували школярі і 80-річну бабусю, яка не могла самостійно залишити будинок. Іван допоміг літній жінці вийти на вулицю. Після чого постраждалу госпіталізували до лікарні. Ймовірно загоряння у її помешканні могло виникнути через несправну настільну лампу.

В'ячеслав Сологор, сільський голова Заворсклянської ОТГ

- Мені дійсно дуже приємно за наших мешканців, за дітей, яким 13 і 10 років, які проявили небайдужість, врятували життя літньої вже людини, якій би на той час ніхто не допоміг.

Як потрібно діяти при пожежі, Іван та Сашко, кажуть, знають зі шкільних уроків. Коли заходили до задимленої оселі, про небезпеку не думали, а лише хотіли допомогти сусідській бабусі.

Стрічка новин