Олесь Кромпляс привіз до Полтави Авдіївську промзону у світлинах

«Promka» - хроніка воєнних сподівань. Такий фотопроект презентували у Полтавському художньому музеї імені М.Ярошенка. На відкриття виставки завітав і сам автор - Олесь Кромпляс. Детальніше у нашому сюжеті. 

Виставка «Promka» - це серія чорно-білих фотографій і полароїдних знімків військового кореспондента Олеся Кромпляса про бійців з Авдіївської промзони. Митець згадує: у 2016 році - це була найбільш гаряча точка Донбасу.

Олесь Кромпляс, автор виставки

- Я намагався потрапити на цю передову, на цю ділянку фронту і, нарешті в кінці 2016 року мені вдалося двічі з'їздити туди і зняти цей проект.

Виставка вміщує всього 50 світлин. Експозицію Олеся Кромпляса вже побачили 10 країн Європи та майже всі західні обласні центри нашої країни. Автор сподівається цього року їх презентувати також на Півдні та Сході України.

Олесь Кромпляс, автор виставки

- Мета показати на весь світ і нагадати українцям, що війна триває, четвертий рік їде війни. Ще рано думати про перемогу, про примирення. Треба ще працювати і працювати.

На виставку прийшло чимало бажаючих подивитись на побут військових. Були і ті, для кого ці світлини - спогад про Авдіївську «промку». 

Віктор Лебедєв, відвідувач виставки

- На промзоні я знаходився 9 місяців. Я можу сказати, що - це реальні фотографії. Сподобались, тому що видно, що це насправді живі люди, не постановочні кадри.

У Полтавському художньому музеї Ярошенка виставка триватиме до чотирнадцятого квітня.

Стрічка новин