У Полтаві обирали найсмачнішу паску

Конкурс «Полтавський Великдень» - це можливість для учасників позмагатися, а також заявити про себе, як про кулінара та дизайнера. Випічку оцінювали у трьох категоріях: «Немасове виробництво», «Масове виробництво» та «Виставкова продукція». Усього - 10 підприємств-учасників, які представили на розсуд журі 22 види продукції.

Катерина Сушич приїхала до нашого міста з Лубен. Там жінка вже понад 10 років займається випічкою. Сьогодні ж разом з колегами бере участь у конкурсі «Полтавський Великдень», де змагається одразу у двох категоріях - масове та немасове виробництво.

Катерина Сушич, учасниця конкурсу (м.Лубни)

- В наших пасках використовують традиційну класичну рецептуру. Оригінальність наша в тому, що наші працівники використовують душу, вкладають її. І оригінальність наша в тому, що цей раз ми привезли зі свіжими фруктами, поверхня прикрашена, як видно, виноградом, полуницею.

Представники журі під час конкурсу оцінюють зовнішній вигляд пасок, а також їхній смак. Звертають увагу члени комісії і на правильність маркування та відповідність рецептури.

Лариса Передерій, член журі

- «Полтавастандартметрологія» протягом останніх 11 років має добру традицію проводити «Полтавський Великдень», за це ми їм дуже вдячні, бо це дуже добра справа. Хочеться, що б вона виходила за рамки області і в Україні мала таку добру традицію.

Організатори ж запевняють, що традиційний конкурс не лише дарує учасникам можливість показати себе, а й навчитися новому, побачивши роботи інших конкурсантів та почувши думку фахового журі.

Андрій Горбань, в.о. генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія»

- Направлений він на те, щоб наші виробники могли проявити всі свої креативні риси, покращити своєю продукцію та познайомити зі своєю продукцією споживача.

Серед пасок на конкурсі - багато унікальних та незвичайних. Проте представники церкви, які також прибули на конкурс, стверджують: не стільки важливий дизайн паски, скільки розуміння її значення та настрій господині, яка її готувала.

Богдан Гореньєв, священик Свято-Успенського собору

- Свята Православна Церква через божественну літургію дає на тільки хліб, а дає пречисте тіло і кров Ісуса Хреста, і та паска символізує самого господа Ісуса Хреста. Як Апостол Петро говорить ясно, що наша паска - це є Христос.

Усього в конкурсі зголосилися взяти участь 10 підприємств, що представили на загал 22 види продукції.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію