Чому молочний коктейль небезпечний для здоров'я

Чому молочний коктейль небезпечний для здоров'я

Шоколадний мілкшейк може бути дуже небезпечним для здоров'я судин: якщо людина вип'є хоча б один такий напій на день, то у неї відбудуться нездорові зміни в судинах і червоних кров'яних клітинах.

Як пояснила доктор Джулія Бріттейн з Augusta University's Medical College of Georgia, червоні кров'яні тільця спочатку гладкі, але якщо людина вживає жирну їжу, на цих клітинах з'являються своєрідні "шипи". Якщо людина здорова і в цілому правильно харчується, ці зміни матимуть тимчасовий характер. Однак якщо вона постійно їсть жирне, наслідки можуть бути плачевними.

У рамках експерименту, 10 здорових добровольців пили молочний коктейль з жирного молока, збитих вершків, морозива. У напої було 80 грамів жиру і 1000 калорій. Через чотири години після того, як добровольці випивали коктейль, проводився аналіз стану судин. Виявилося, судини з труднощами розширювалися, а деякі червоні кров'яні клітини міняли форму (ставали гострішими, в нормі вони гладкі).

Тим часом, відомо, що зміни в формі червоних кров'яних клітин пов'язані з імунною відповіддю. А така імунна реакція здатна викликати серцево-судинні захворювання. І, якщо у здорової людини описані зміни мають тимчасовий характер, це не означає, що не варто побоюватися накопичувального ефекту.

До речі, молочний коктейль викликав також тимчасове підвищення рівня мієлопероксидази – ензиму, який пов'язують з нееластичними судинами та серцевими нападами.

Стрічка новин