Разом із весною до Полтави прийшла... вода

Танення снігу спричинило її підйом у річці Ворсклі на 60 сантиметрів. Очікується, що вода підійматиметься і надалі. Що робити, аби стихія завдала якомога менше шкоди, у Полтаві обговорювали на терміновому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У Полтаві відбулося екстрене засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Причина зібрання - підйом рівня води у річках міста та можливі підтоплення. Віталій Нікіпелов, заступник міського голови, запевняє, що після інтенсивного танення снігу рятувальники вже відкачували воду з будинків полтавців, які живуть у низинах.

Віталій Нікіпелов, заступник Полтавського міського голови

- Полтавська вода вже зійшла, але зараз потужно підіймається ріка Ворскла. На даний момент рівень води над рівнем льоду зимового вже 2 метри складає і йде приріст. Тобто за сьогодні, лише за сьогодні на 50 сантиметрів виросла вода.

Найближчим часом, говорять на засіданні, вода у Ворсклі підніметься ще на метр. У Полтавському регіональному управлінні водних ресурсів до цього вже готові.

Василь Євсєєв, начальник Полтавського регіонального управління водних ресурсів

- Всі шлюзи працюють у заданому режимі під цілодобовим контролем. Вода йде форсованим рівнем, самостійно, без регулювання, тому все залежить від того, які кліматичні умови будуть найближчі 10 днів.

За словами експертів, якщо температура повітря продовжить підійматися, то можлива інтенсивна повінь. Основний прихід води слід чекати за 10-12 днів. Про готовність до загроз підтоплення говорять і рятувальники.

Сергій Пругло, начальник Полтавського міськрайонного управління ГУ ДСНС у Полт.обл.

- При такій повені відкачувати, якщо це буде ефективно, якщо вода там зайде і зійде. Тоді буде ефективно це робить і буде використовуватися спеціальна техніка. Якщо цього не буде, не буде можливості, куди це відкачувати і куди цю воду зливати - тоді техніка буде залучатися для евакуації.

У підсумку комісія прийняла низку рішень, що мають допомогти полтавцям перечекати повінь з мінімальними втратами. Так службовці мають сповістити керівників установ, підприємств та організацій усіх форм власності, що знаходяться у місцях ймовірного підтоплення, про загрозу, що виникла й порядок їхніх дій, сповістити мешканців будинків. У разі необхідності комісія рекомендувала припинити роботу навчальних закладів, а також підготувати їх до можливого прийняття евакуйованого населення. Серед районів імовірного підтоплення у Полтаві – Климівка, Герівка, селище Вороніна та мікрорайон Поділ.

Стрічка новин