Флешмоби в пам`ять Олеся Гончара продовжуються

Цього дня молодь читала прозові рядки в обласній бібліотеці імені Івана Котляревського. Для акції обрали уривок із роману «Собор». А потім естафету по скайп-зв`язку передали своїм колегам у місто Дніпро - на Батьківщину письменника. 

- Клекотіла революція на цьому майдані соборному, дзвони калатали на сполох, кликали на сходки, на пожежі, то радісно, то тривожно будили передмістя, б'ючи пудовими язиками свою литу, з домішкою срібла мідь.

Це учні першого ліцею імені І. П. Котляревського. Цього дня вони долучилися до флешмобу, читаючи уривки з роману Олеся Гончара «Собор».

Марина Федорова, завідувач відділу краєзнавства Полтавської обласної бібліотеки ім.І.П.Котляревського

- Ми таким чином розширюємо наш комунікативний простір, пошановуємо нашого земляка, Олеся Терентійовича Гончара. І передати таким чином, естафету, землякам Олеся Гончара на Дніпропетровщину.

До флешмобу приєдналися учні середньої школи, але з творчістю земляка вони вже знайомі. 

Анна Демченко, прийшла на флешмоб

- Постать Олеся Гончара ми будемо вивчати аж в 11 класі, але кожен з нас вже доторкнувся до його слова, до його думки. Ми вже багато чого про нього дізналися. Олесь Гончар це справді та людина, яка хотіла підняти українську культуру на високий рівень і показати українському народу, хто такі українці насправді.

Дар`я Заборовець, прийшла на флешмоб

- Він був дійсно особистістю, яка хотіли примножити українську культуру та розвивати її. Він хотів зробити її відомою на весь світ.

Вчитель Вікторія Гайдамака наголошує: над вибором твору не задумувались, а от до вибору уривку підійшли серйозно. 

Вікторія Гайдамака, вчитель української мови та літератури 

- Собор, оспіваний ним, у його однойменному романі - це і собор душі людської, який треба берегти і основна думка цього роману: собори душ своїх бережіть люди. Тому і вибране оце останнє авторське звернення у фіналі роману, де опоетизовано роман, як символ нашої пам`яті.

Після прочитання уривку учні ділилися цікавинками про земляка з молоддю з Дніпра за допомогою скайп-зв'язку.

Стрічка новин