У Рибцях за добу ліквідували підтоплення селища

Боролися з талою водою аварійно-рятувальний загін ДСНС та небайдужі мешканці. У Рибцях такого великого підтоплення, кажуть місцеві, не було вже давно. Як усували наслідки повені - дивіться у наступному сюжеті.

У Рибцях ліквідували підтоплення та його наслідки. 1 квітня рівень води у ставках перевищив норму. Причиною стала відлига на полях, аеродромі та інших місць одночасно. Селищний голова Рибців, депутат команди Андрія Матковського - Віталій Павлій зізнається: не пам'ятає такого підтоплення за останні п'ятнадцять років.

Віталій Павлій, селищний голова Рибців

- Проблема Рибців виникає в тому, що каскад ставків розділено на дві частини. І якщо ця частина безпосередньо знаходиться на шостому ставку, цей ставок став той дамбою, через яку довелося залучати МНС. Фактично цілу ніч та до обіду МНС викачувало воду, щоб була можливість врятувати цю дамбу.

Для відкачки води було задіяно потужний насос. За одну годину він відкачує 450 кубів води. Мешканці Рибців у свою чергу надали ескаватор та самотужки вичистили труби для перекачки води. 

Андрій Матковський, депутат міської ради 

- Наш депутат очолив цей процес і звернувся до підрозділу МНС, які нам допомагали, і до комунальних підприємств. Підприємці, до речі, дали нам трактор і так далі. Разом вони цю ситуацію побороли. Саме так, мабуть, мають працювати депутати міської ради і районних рад в тому числі.

Володимир Леонов, начальник управління з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету Полтавської міської ради

- Якби виникла руйнація дамби і ставок-перший, потужним напором води пішов на інші ставки. Виникла б руйнація інших дамб.Також було б підтоплено приватні помешкання не тільки Рибців, а й Полтавського району.

Спеціалісти управління з питань надзвичайних ситуацій говорять: наразі ситуація у Полтаві нормалізувалася, але в разі чого, у місті достатньо техніки та коштів для надання допомоги громадянам. Фахівці зазначають: можливе підтоплення приватних помешкань людей, які проживають по гирлу річки Ворскли. В цій ситуації Володимир Леонов радить - підняти речі на верхні полиці або вивезти в безпечне місце та самим евакуюватись.

Стрічка новин