Студенти навчали полтавців виготовляти писанки

Такий майстер-клас провели у рамках молодіжного проекту «Полтавщина Великодня». Його гості мали змогу не тільки спостерігати за майстринями, а й власноруч спробувати створити символ Великодня за допомогою різних технік.

- Розмічаємо, ділимо навпіл нашу лінію зверху. Відмічаємо та знаходимо серединочку. Тут і знизу, потім зліва та справа. Вийшло в тебе? Молодець!

Так старанно юні майстри прикрашають символ Великодня - писанку. У кожного власне бачення, але технологія створення - одна для всіх.

Марина Засенко, головний спеціаліст управління з питань молоді та спорту Полтавської ОДА

- Сьогодні відбувається обласний молодіжний проект «Полтавщина Великодня». Чому саме молодіжний? Тому що він відбувається саме за участі студентської молоді, котра для дітей підліткового віку буде проводити майстер-класи.

У ролі «вчителів» цього дня тут студенти - художники. 

Оксана Рись, писанкарка 

- Ми малюємо традиційну полтавську писанку. Зокрема зображуємо зірку, що є символом нашої Полтавщини. Ми малюємо це, бо хочемо зберегти традиції нашого народу і поширювати їх серед молоді, учнів. Їм це подобається, їх це заволікає, тому ми працюємо з ними.

Під час майстер-класів гості спробували виготовляти різні види писанок: дряпанки та мальованки. А для тих, хто мав бажання опанувати легші техніки, - аплікація або малювання на склі. Організатори наголошують: не має значення, який спосіб обере людина, важливо, щоб цей процес приносив їй радість та задоволення. 

Стрічка новин