На відзначення засновника Олімпійського руху до Полтави завітає Сергій Бубка

На відзначення засновника Олімпійського руху до Полтави завітає Сергій Бубка

З нагоди 180-річчя від дня народження видатного вченого-практика, одного із засновників Олімпійського руху Олексія Бутовського у Полтаві запланували провести низку заходів – від традиційних концертів і нагороджень до спортивних майстер-класів і приїзду голови Національного олімпійського комітету (НОК) Сергія Бубки.

Попередній робочий план заходів обговорили 3-го квітня, під час наради за участі керівництва ОДА та представників регіонального відділення НОК.

Цього року, з нагоди ювілею, обіцяють влаштувати масштабні святкування. Частина із них буде пов’язана безпосередньо із вшануванням видатного земляка, який народився в містечку П’ятигірці Кременчуцького повіту (нині Лубенського району). Так, у музеї фізичної культури, спорту і олімпійського руху, що в будівлі стадіону «Ворскла», відкриють музейну кімнату Олексія Бутовського. Також, відбудеться покладання квітів до пам’ятника видатного земляка. На Олімпійській алеї, що поруч із стадіоном «Ворскла», олімпійські чемпіони, керівники області, міста та ВНЗ висадять дерева.

У театрі імені Гоголя заплановано провести урочисті збори з нагоди 180-річчя спортивного функціонера. Також, відбудеться нагородження лауреатів премії імені О. Д. Бутовського.

Крім цього, у Полтаві відбудеться семінар-нарада НОК, де згадають і про результати нещодавніх Олімпійських ігор, і про розвиток різних видів спорту в країні та на Полтавщині зокрема. Власне, запланована зустріч голови Національного олімпійського комітету Сергія Бубки з керівництвом Полтавщини та обласного центру. Також, представники НОК дадуть прес-конференцію.

У планах - проведення спортивних майстер-класів. Так, на базі ДЮСШ №4 Полтави майстер-клас з боксу проведе чемпіон світу Олександр Хижняк. Як запасний варіант, розглядають показові виступи з художньої гімнастики, вільної боротьби, тхеквондо на базі СК ГУНП «Динамо». Початок літа – час відкриття спортивної зміни на учбово-тренувальній базі обласної ДЮСШ «Олімпійські надії». Цьогоріч, ця подія буде приурочена до ювілею Бутовського.

Серед інших цікавих зустрічей – лекція бронзової призерки Олімпійських ігор Олени Говорової. Свою нагороду вона виборола на сіднейській Олімпіаді в потрійному стрибку.

Довідка

Олексій Дмитрович Бутовський (9 червня 1838 – 25 лютого 1917) – член першого складу і один із засновників Міжнародного олімпійського комітету та сучасного Олімпійського руху, генерал-лейтенант Російської імператорської армії, викладач Полтавського кадетського корпусу та спортивний функціонер. Він залишив понад 70 друкованих видань з фізичного виховання та його історії. Ці розробки Бутовського в тих чи інших формах увійшли в практику різних навчальних закладів.

Стрічка новин