Комітет Ради підтримав відставку Супрун

Комітет Ради підтримав відставку Супрун

Причинами необхідності звільнення Супрун вказано “гостру соціальну напругу, яка виникла у зв’язку зі зривом програми державних закупівель ліків у 2016 році, що має ознаки службової недбалості”.

Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я схвалив проект постанови про визнання роботи першого заступника міністра охорони здоров’я, т.в.о. міністра Уляни Супрун незадовільною та звернення до Кабінету міністрів щодо її звільнення з посади (№5642). Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила голова комітету, народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” Ольга Богомолець. 

У проекті постанови, зазначила вона, причинами необхідності звільнення Супрун вказано “гостру соціальну напругу, яка виникла у зв’язку зі зривом програми державних закупівель ліків у 2016 році, що має ознаки службової недбалості”. “Я підтримала проект постанови, але хочу зауважити, що приводів для звільнення набагато більше, і треба розібратися, що стало причиною катастрофи в медицині — професійна непридатність в.о. міністра чи свідома урядова політика, адже роботу уряду в частині охорони здоров’я також було визнано Комітетом незадовільною”, - зазначила Богомолець.

Вона також оприлюднила власний перелік претензій до роботи керівництва МОЗ. Серед них, зокрема, дані про смертність українців та щодо кількості медиків, які виїхали за кордон за останні 2 роки. Богомолець висловила переконання, що “відставка — це найменше, що потрібно зробити в даній ситуації”. 

“Мають бути ще й кримінальні справи, розслідування та терміни ув’язнення за знищення системи охорони здоров’я України та її людського потенціалу”, - додала парламентарій. Богомолець зазначила, що комітет більшістю голосів схвалив відповідний проект постанови.

Стрічка новин