У Полтаві відкрився перший в Україні тренінговий центр для лікарів

Діє він при обласній лікарні. Роботи для тренувань у ньому здатні імітувати серцебиття, дихання, розширення та звужування зіниць та навіть можуть говорити. Найближчим часом усіх лікарів та медичних сестер області планують ознайомити з новою технологією навчання.

Віталій Кириченко працює сімейним лікарем у Гадячі. Сьогодні чоловіка запросили до Полтави. Після відбору він став одним з перших лікарів області, які пройдуть практику у Навчально-тренінговоговому центрі. 

Віталій Кириченко, сімейний лікар (м.Гадяч)

- Нас сюди покликали для того, щоб ми навчилися, у тому числі і на манекенах і потім перенесли ці знання у свою практику, щоб ми могли далі працювати, більш якісно надавати невідкладну допомогу в екстрених ситуаціях.

Сьогодні у Полтавській обласній лікарні двері для лікарів відкрив перший в Україні Навчально-тренінговий центр. Тут фахівці міжнародного класу вчать лікарів надавати допомогу пацієнтам, наочно показуючи процес на спеціальних роботах.

Навчання лікарів та медичних працівників у центрі складається з двох частин - практичної (з манекенами) та теоретичними (у класі з комп'ютерами). 

Галина Деркач, завідувач Центрального навчально-тренінгового центру 

- Під егідою проекту Світового Банку «Надання медичних послуг хворим на артеріальну гіпертензію» у Полтавській області створена мережа тренінгових центрів. Є 26 тренінгових класів, 6 міжнародних тренінгових центрів і ми як третинний центральний навчальний тренінговий центр.

Про користь такої мережі закладів навчання говорить тренер центру Дмитро Шкурупій.

Дмитро Шкурупій, тренер-консультант Центрального навчально-тренінгового центру

- Ці фантоми дозволяють дуже багато, скажімо так. Фактично, вони є шляхом до здійснення мрії будь-якого пацієнта. Про те, щоб до нього прийшов молодий, але вже досвідчений лікар, до того ж, щоб його досвід був здобутий не на живих пацієнтах.

Штучні пацієнти вміють майже все те, що й живі. У манекена чути дихання, відчувається пульс та серцебиття, пацієнт може навіть заговорити.

Усі симптоми тренер може контролювати через комп'ютерну програму. Так само комп'ютер фіксує правильні дії лікаря. Пройти навчання у новому Центрі матимуть змогу медики з усіх міст та районів області.

Стрічка новин