У Полтавському університеті економіки і торгівлі відкрили офіс студентського омбудсмена

Нещодавно в Україні з’явився перший офіс студентського омбудсмена. Дана практика досить поширена в університетах усього світу, а міжнародний досвід захисту прав студентів налічує більше 100 років. Новаторами у цій сфері у нашому місті стали студенти та педагогічний колектив Полтавського університету економіки і торгівлі.

У ПУЕТ презентують проект – офісу Erasmus+ AESOP «Здійснення захисту інтересів студентів шляхом введення посади омбудсмена» в Україні. При цьому координатори наголошують: відтепер студенти матимуть надійний захист. Перший студентський омбудсмен у ПУЕТ – Василь Карманенко, який здобув перемогу в ході передвиборної кампанії, дебатів між претендентами на посаду та за результатами публічних виборів. Новобранець у своїй роботі обіцяє дотримуватися основних принципів.

Василь Карманенко, студентський омбудсмен ВНЗ Укоопспілки ПУЕТ

- Є три ключові напрями роботи. В першу чергу це безпосередній захист прав і свобод студентів, медіація конфліктів і робота з їх попередження. А також представлення студентів в органах місцевого самоврядування та органах державної влади.

Студенти нововведенням задоволені, вважаючи його новою платформою для розвитку. Вони зазначають, що між омбудсменом і студентами є взаєморозуміння та конструктивний діалог. Член робочої групи проекту Erasmus+ AESOP «Здійснення захисту інтересів студентів шляхом уведення посади омбудсмена» від ПУЕТ - Інна Пахомова, розповідає, що сам проект розпочався у 2017 році та триватиме до 2019-го. А цього дня презентують результати діяльності проекту - відкриття офісу студентського омбудсмена.

Інна Пахомова, член робочої групи проекту Erasmus+ AESOP «Здійснення захисту інтересів студентів шляхом введення посади омбудсмена»

- Коли ми розпочали свою роботу над проектом, то спочатку у нас були навчальні візити до країн Європи, де ми вивчали досвід функціонування і розвитку інституту омбудсмена вузів Європи.

Щоб визначити, яким має бути студентський омбудсмен ПУЕТ, серед студентів проводились обговорення та дискусії.

Інна Пахомова, член робочої групи проекту Erasmus+ AESOP «Здійснення захисту інтересів студентів шляхом введення посади омбудсмена»

- Студентський омбудсмен обирається терміном на один рік. Проте ми повинні забезпечити сталість функціонування нашого проекту, тому я хочу вам сказати, що в нашому університеті студентський омбудсмен повинен існувати не менше 5 років.

На думку ректора ПУЕТ Олексія Нестулі, студентський омбудсмен покращить життя як студентів, так і викладачів. 

Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ

- Думаю отака посада омбудсмена, яка незалежна ні від ректорату, ні від ректора, ні від викладачів, розширює їх (студентів) можливості саме цьому сенсі. А для нас і для ректорату та викладачів - це додатковий чинник, який мотивуватиме робити свою роботу більш якісно і відповідально.

Відтепер уповноважений із прав студентів Василь Карманенко, прийматиме студентів у своєму офісі в ПУЕТ.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію