У Полтаві вперше пройшла відкрита презентація Українського інституту майбутнього

Експерти-аналітики підбили підсумки 2017 року та спрогнозували зміни в країні на 2018. Усі їхні висновки, кажуть, наразі можна побачити у збірці «Виклики та можливості». Чого очікувати українцям в цьому році, дізнавалась наша знімальна група.

Незалежний аналітичний центр - Український інститут майбутнього -вперше за історію свого існування провів відкриту презентацію. Два роки тому його заснували представники українського бізнесу, політики і громадськості. 

Юрій Романенко, директор політичних програм та співзасновник Українського інституту майбутнього

- Коли ми створювали інститут, ми поставили мету - створити потужний синктенг, який буде займатися проблемами майбутнього. Стратегування країни, розробкою стратегій, розробкою візії, яку повинна мати країна.

Щороку команда Українського інституту майбутнього випускає збірку прогнозів експертів «Виклики та можливості». Минулоріч примірники видання отримали виключно представники топ-менеджменту країни. Наразі ж аналітичний прогноз - 2018 - у вільному доступі.

Юрій Романенко, директор політичних програм та співзасновник Українського інституту майбутнього

- Перші наші успіхи - це те, що ми вийшли на створення щорічних прогнозів на наступний рік, уже було їх два: 2017-2018 роки. Потім ми розробляємо тяжкі стратегічні документи по галузях.

За прогнозом аналітичного центру, 2018 рік в економічному плані для українців буде важким.

Віктор Андрусів, виконавчий директор Українського інституту майбутнього

- Цей рік у політичному плані, буде більш спокійним, ніж 2017, коли було дуже багато протестів. В цьому році ми очікуємо, що цього буде значно менше. Водночас рік буде економічно дуже складним.Тобто ми якраз очікуємо, незважаючи на те, що він зараз виглядає дуже привабливо: курс валют і все інше. Насправді, до кінця року ситуація буде дуже складна.

Віктор Андрусів також говорить: у кінці року можливе стрімке зростання курсу валют та є ризики заморозки підтримки МВФ.

Стрічка новин