Українка створює вишитий одяг для жінок Саудівської Аравії

Українка створює вишитий одяг для жінок Саудівської Аравії

Христина Амірза вже 10 років проживає в Саудівській Аравії та дивує місцевих мешканок своїми колоритними дизайнерськими абаями з вишивкою. Франківчанці вдалося гармонійно поєднати українські орнаменти і традиційний одяг мусульманок.

Якщо хто не знає, абая - довга жіноча сукня з рукавами, яка одягається поверх інших речей. Без неї жінки-мусульманки на вулицю не виходять, розповідає Gazeta.ua.

"Після переїзду отримала дозвіл на проживання через возз'єднання сім'ї. Але працювати не маю права. Було дуже важко весь час сидіти вдома без друзів. Часто помічала навіть корінних жінок з ознаками депресії. Тому, щоби відволіктися, вирішила пошити для себе абаю та оздобити її вишивкою. Місцеві - дуже незручні, зшиті із синтетики. Через спеку за кілька хвилин весь одяг стає мокрим" - каже Христина.

Напротивагу - наші лляні довгі сукні довгі добре носяться у спеку. Тож вона вигадала дизайн і відшила невелику партію. Зробила їх більш схожими на абаї, які за фасоном нагадують халат. Так їх зручніше одягти поверх одягу. Спочатку продавала сусідам і друзям. Потім взяла участь у місцевому ярмарку. Багато жінок почали цікавитися і робити замовлення. Її почали запрошувати на різні фестивалі. З'явилися клієнти з різних міст та столиці.

"В Саудівській Аравії іноземцям не можна відкривати власну справу. Лише, якщо є партнер із місцевих жителів. Але досі не зустріла тут людину, якій змогла б довіритися. Також тут немає професійних швачок. Жінки більше займаються родиною і живуть за кошти чоловіків", - поділилася українка.

Стрічка новин