Шість кращих обласних дитячих театральних колективів змагалися за перемогу у Полтаві

Юні актори представили вистави на різноманітні теми: від захисту тварин до постановки на сцені класиків літератури. Умова одна - виступ до 15-ти хвилин, під час якого кожен учасник має розкрити свій акторський талант. Більше про огляд-конкурс театральних колективів «Браво» - далі у сюжеті. 

Талановиті діти з 25-ти театральних колективів області змагалися за звання кращих театралів. У результаті конкурсу 6 дитячих театрів отримали можливість поборотися за перемогу. Серед учасників творчого змагання - ляльковий театр із Зіньківського району, театральні колективи з Лубен, Кременчука, Горішніх Плавнів, Шишак та Полтави. 

Юлія Зірка, завідувач відділу організаційно-масової роботи ОЦЕВУМ

- Конкурс проводять райони, міста. Потім обласний, де з'їжджаються вже в одну точку декілька колективів, з Полтави їдуть члени журі, в основному це близько 5-ти осіб, дивляться на місцях колективи і визначають кращих за рейтинговою системою. І кращі колективи приїжджають до нас уже сюди.

Серед юних театралів - і Денис Сотніков. Хлопець - актор театрального колективу з Кременчука. Для глядачів він зі своїми колегами по сцені підготував соціальну виставу. За задумом дітей, їх виступ має привернути увагу до проблеми безпритульних тварин.

Денис Сотніков, актор (м.Кременчук)

- На цьому конкурсі я вперше, і вперше виходжу на таку велику сцену. Звісно, я хвилююся. А ця вистава про те, про собак, яких кинули люди. Я вважаю, що це дуже погано.

Катерина Манько - також акторка театру. Дівчина дуже хвилюється перед виступом, проте впевнена, що її колектив найкращий.

Катерина Манько, акторка (м.Кременчук)

- Ми представляємо постановку «Прощавай, Яре», про собаку. Ми хочемо донести, щоб люди любили всіх своїх тварин і не викидали їх на вулицю.

Конкуренцію театру з Кременчука складають актори з Полтави. Оля Котляр - одна з них.

Оля Котляр, акторка (м.Полтава)

- Ми ставили на перший ракурс саме Шельменка, тому що він кмітливий хлопець, який з усіх ситуацій може вийти, обдурити усіх, але у кінці він залишається найрозумнішим. Ми хотіли показати усім, не зважаючи на те, у якій ситуації ти знаходишся, - ти маєш завжди вихід.

Журі ж запевняє: сьогодні рівень юних акторів в області значно виріс.

Олександр Любченко, Заслужений артист України

- Мені приємно, що люди, такі маленькі люди, маленькі дітки займаються цим мистецтвом. Навіть ляльковий, такий складний, як ляльковий театр, сьогодні представлений був на цьому фінальному конкурсі. Це ж лише фінал, а насправді в ньому брало участь багато колективів по усій області.

А перемога у творчому змаганні цього року дісталася театральному колективу «Калейдоскоп» з Лубен.

Стрічка новин