Родимки: міфи і факти

Родимки: міфи і факти

Усе корисно в міру. Це відноситься і до кількості ультрафіолету, що діє на людський організм. У розумних дозах сонячне світло забезпечує цілий ряд терапевтичних ефектів. Надлишок ультрафіолету загрожує розвитком патологічних процесів, найнебезпечнішим з яких є меланома. Міфи, якими обросло захворювання, численні. При цьому часом важко відокремити вигадки від правди.

Якщо розібратися у всій ситуації і всерйоз зайнятися профілактикою, можна істотно знизити ризик розвитку раку шкіри і не відчувати страху при кожному сеансі засмаги. Статистика по раку шкіри погіршується з кожним роком. Незважаючи на те, що інформація про захворювання вже давно стала загальнодоступною і існує безліч способів профілактики стану, випадки малігнізації тканин спостерігаються все частіше. Частково, це є наслідком того, що крім правдивих відомостей у вільний доступ потрапили факти, які не мають нічого спільного з правдою. 

Найпоширеніші міфи про меланомі

Міф 1. Загальна помилка полягає в тому, що рак шкіри може розвинутися тільки внаслідок зловживання ультрафіолетом. Насправді, меланома це багатофакторна хвороба, викликати яку можуть і інші причини. Але ніхто не заперечує, що надмірне перебування під сонячними променями, дійсно є основним фактором ризику. 

Міф 2. Багато хто вважає, що якщо у них на тілі мало родимок (або взагалі немає), то рак шкіри у них розвинутися в принципі не може. Насправді, подібні люди просто піддаються меншому ризику, ніж ті, у кого родимок багато. Меланома нерідко розвивається на абсолютно чистому, незміненому епідермісі. У першу чергу, про захист повинні турбуватися люди з I і II фототипу шкіри, світлим волоссям і очима, веснянками. 

Міф 3. Деякі впевнені, що якщо видалити всі родимки з поверхні тіла, можна захистити себе від раку. Це не тільки не допоможе, подібне втручання здатне прискорити розвиток меланоми. Рішення про видалення підозрілої родимки може бути прийнято тільки фахівцем, після попереднього огляду і ряду аналізів (у тому числі і гістології). Особливий зв`язок між раковими клітинами працює за таким принципом, що видалення маленького рідного плямочки або родимки може привести до розвитку раку, якого в принципі могло і не бути. 

Міф 4. Якщо хтось вважає, що відвідування солярію є найбезпечнішим методом отримання гарної засмаги, то він ризикує більше за інших. У більшості соляріїв не дотримуються елементарних правил техніки безпеки, лампи не змінюють так часто, як це необхідно, персонал не розбирається в основах визначення фототипів. 

Не варто панікувати завчасно. У любителів сонця не обов`язково повинна розвинутися меланома. Профілактика стану включає елементарні правила безпеки, доступні всім: Варто відвідати онкодерматолога з метою визначення ступеня ризику. Немає нічого гіршого страху і негативного настрою. Якщо є причини побоюватися - фахівець на них вкаже і розпише правила поведінки і режиму. Якщо на тілі є родимки, які часто травмуються, необхідно звернутися до фахівця з питання їх видалення. При пошкодженні родимки і розвитку кровотечі, больового синдрому, необхідно негайно звернутися до лікаря. 

Не варто засмагати або перебувати під прямими сонячними променями без захисних засобів з 11 до 16 годин. Особливо обережно потрібно підходити до засмаги під час гормональних сплесків. Використовуйте одяг в якості обов`язкового фільтра. Не варто ходити в шортах і коротких сарафанах. Довгі вільні спідниці або брюки не тільки захистять від значної кількості ультрафіолету, але і подарують прохолоду. Використовуйте захисні засоби, відповідні сонячної активності.

Головні секрети родимок, які розкажуть про ваш характер і долю

Що означають родимки на тілі і на обличчі людини?

Кожна відмітка на нашому тілі неспроста, зазначають вчені. І в ній закодована інформація про нас: характер, можливості, схильності до інтересів. І навіть про невдачі в особистому житті розкажуть родимки.

Кожна людина народжується, як чистий аркуш паперу. Родимки з’являються поступово, з часом можуть зникати і з’являтися нові. Що ж означають родимки на тілі та обличчі людини? Знакові родимки – це родимки діаметром не менше 3 мм. Чим родимка більше, тим сильніше виявляється якість. Розсипані по всьому тілу маленькі родимки практично не грають ніякої ролі. Найчастіше значення родимок у чоловіків і жінок збігаються.

Що означають родимки на обличчі?

Про родимках багато міфів передається з покоління в покоління. І вірити всім казкам сумнівного походження не потрібно. Почнемо вивчення з особи. Тут найбільш знакові родимки. Така родимка у Сінді Кроуфорд. Не випадково ця родимка стала її візитною карткою. У цій зоні вони дуже значущі і говорять про талант і емоційності власника. Це натури творчі, пристрасні й імпульсивні. Вони від природи авантюристи.

Цим людям не позичати фантазії – вони не перестають дивувати своєю оригінальністю і роблять це завжди майстерно і вражаюче. Такі люди від природи життєрадісні. Для них дуже важлива любов. Мати таку родимку – подарунок долі. Такий подарунок долі по максимуму використовували Ольга Сумська, Ані Лорак, Віра Брежнєва, Роберт де Ніро, Джулія Робертс і Наталі Портман.

Що означає родимка на щоці?

А ось з всесвітньо відомою родимкою Мерилін Монро, пов’язана таємниця. Завдяки цій таємниці популярність зашкалювала. Вона намагалася обдурити долю. Її знаменита родимка – вигадка стиліста. Родимка над губою – ознака сексуальності і загадковості. Після перевтілення в платинову блондинку вона сама постійно малювала мушку на щоці. Сексуальної вона дійсно стала після кардинальної зміни іміджу, більш того – вона стала секс-символом епохи. 

А ось змінити характер намальована родимка не допомогла. Опубліковані щоденники актриси і нариси її психотерапевтів говорять про те, що вона зробила себе сама – жести, хода, пластика, голос, навіть від заїкання вилікувалася самостійно. У Монро справжня значуща родимка була на руці. Навіть її фотографу Берту Стерну доводилося її ретушувати на фото, але на рідкісних знімках вона видна!

Що означають родимки на руках?

Родимки на руках нам говорять про працьовитість і цілеспрямованості. Люди, у яких є родимки на руках не бояться багато працювати, навіть люблять це, здатні залучати гроші в своє життя. Крім працьовитості є дуже великий потенціал. І вони мають всі шанси домогтися успіху. Робота для них пріоритетною. Вони вірні друзі. Але сім’я відходить на другий план. І якщо згадати життя Мерилін Монро – так і вийшло. Родинного затишку Мерилін так і не знайшла, зате стала суперзіркою. Тому якщо у вас знакова родимка на руці, пам’ятайте, що якщо ви не хочете залишитися самотнім, вам необхідно виділити в своєму графіку час для близьких людей.

А ось якщо такий знак є на безіменному пальці правої руки (біля основи) – в особистому житті є ризик зазнати розчарування. Людині з таким знаком потрібно його прикривати будь-яким перснем, а після весілля – обручкою. Саме така родимка є у знаменитого Давида Коткіна (Девід Копперфільд). Ілюзіоніст досі не одружений на своїй постійної партнерки, хоча їх дитині вже 10 років. За його словами, його дратують будь-які прикраси на пальцях, а на обручки у нього взагалі алергія.

Що означають родимки на плечах?

«Мітка янгола». Люди з родимками на правому плечі несуть в собі енергетику свого ангела-хранителя. Якщо згадати твір «Анжеліка і король», то там згадується ця позначка. Анжеліка з дитинства була зірвиголовою: скакала на конях, стрибала через берьери. І коли її запитували, чому вона так себе ризиковано веде, вона відповідала: «Я знаю, що зі мною нічого не трапиться, мене охороняє Ангел». І вона оголювала праве плече, показуючи всім родимку завбільшки з копійку. Це найсильніший оберіг. Колись навіть циганка підійшла до мене і, побачивши мою родимку, сказала, що якби могла, купила б мою родимку за будь-які гроші. А я знаю дівчинку, яка народилася в результаті штучного запліднення. Її батьки дуже хотіли дитину і постійно молилися, і в результаті у дівчинки з’явилася родимка на правій руці. Можна сказати, вона подарована і поцілована Янголом.

Стрічка новин