Що впливає на наш настрій

Що впливає на наш настрій

Поведінка людини і його сприйняття навколишнього середовища залежить не тільки від фізичного стану організму. Величезну роль грає і настрій. Для того, щоб позитивно поглянути на життя, необхідно не тільки володіти методами підняття тонусу і позбавлення від депресії, потрібно знати, що впливає на настрій.

Часом людина зовсім не замислюється, чим викликаний той чи інший емоційний спад, і тому діє неправильно. 

ЩО ВПЛИВАЄ НА НАШ НАСТРІЙ? Все, що впливає на настрій негативним чином, перерахувати досить складно, але основні групи факторів фахівці все-таки виділяють: 

Спадкова схильність. Як це не дивно, але поганий настрій може передаватися у спадок. Вірніше, у людини існує генетична схильність до певних захворювань, що викликають перепади настрою, депресію, апатію, дратівливість. Аналіз поведінки батьків і проведення паралелей зі своїми симптомами, допоможе визначити причину неприємного стану (якщо це не разовий явище). Якщо при самодіагностиці виникають труднощі, можна звернутися до фахівця. Не варто затягувати і думати, що все «розсмокчеться», підозри можуть перерости в нав`язливий стан, від якого позбутися набагато складніше, ніж від депресії. 

Шкідливі звички. Усім відомо, що куріння і зловживання алкоголем помітно змінюють поведінку і стан людини не в кращий бік. Але крім цього, існує ще безліч шкідливих звичок, які згубно впливають на настрій: хронічні недосипання, шкідливі дієти, надмірна любов до кавових напоїв, малорухливий спосіб життя, відсутність цікавого дозвілля. Тут вже допоможе тільки сила волі. 

Погані екологічні умови. Цей фактор - це те, що впливає на настрій людини незалежно від статі, віку та соціального статусу. Сумно те, що зробити щось саме з цією причиною дуже складно. Якщо немає можливості змінити поточне місце проживання на який-небудь морський або гірський курорт, необхідно хоча б знизити ступінь впливу фактора на організм. Не варто гуляти в промислових районах, краще робити це рідше, але в парку. Якщо квартира розташована в зоні із забрудненою атмосферою, відмовтеся від провітрювань кімнат - встановіть систему кондиціонування. 

Зловживання ліками. Багато людей, намагаючись позбутися від стресу, починають приймати антидепресанти та стимулятори, часто навіть без консультації з лікарем. У результаті, стан тільки погіршується. Важливо розуміти, що медикаментозні методи лікування депресії дуже специфічні і повинні здійснюватися під суворим контролем психолога. 

Стрес. Коли люди чують, що причина їхнього поганого настрою криється в постійному стресі, вони махають на ситуацію рукою (ж не кинеш через поганого настрою роботу, сім`ю, щоденні вечірки). Фахівці радять тверезо оцінити ситуацію і визначити, що дорожче: можливий кар`єрний ріст або нерви, невірний чоловік або самоповагу, сумнівні розваги або здоровий сон. 

Гормональні сплески. Йдеться саме про фізіологічні чинники. Якщо причина зміни гормонального фону криється в менопаузі або ПМС, то існує безліч рекомендацій, які допоможуть полегшити стану. Якщо ж проблема лежить глибше, то тут допоможе тільки профільний фахівець. Не варто панікувати завчасно, адже є і те, що впливає на настрій позитивно: хобі, домашні тварини, спорт, смачна і корисна їжа, зміна обстановки, робота, зайнятися якою хотілося вже давно, але не було приводу вирватися зі звичного рутини.  

Стрічка новин