В Україні презентували унікальну стрічку "Документ епохи" 1928 року

В Україні презентували унікальну стрічку "Документ епохи" 1928 року

Під час фестивалю документального кіно DocudaysUA, Довженко-Центр продемонстрували сенсаційну історичну знахідку - монтажний фільм "Документи епохи" 1928 року, котрий об'єднує унікальні кадри, зняті в Києві та Одесі на початку 20 століття, а також українську кінохроніку часів Першої світової війни.

Режисером стрічки став Леонід Могилевський, більше відомий під ім'ям Леонід Моґі. Він створив її в останній рік перебування в Києві на базі Всеукраїнського фотокіноуправління. До тепер вважалося, що його фільми радянського періоду втрачені. Однак через 80 років забуття, один з них знайшли в Центральному державному кінофотофоноархіві ім. Пшеничного, повідомляє ресурс Ukraine ART News.

"Документи епохи" – один з найвідоміших монтажних фільмів ВУФКУ, створений на базі 40 000 метрів хроніки 1917-1922 рр. В основу фільму Леонід Могилевський поклав буцімто ідеологічно застарілий матеріал, що зберігся в архівах кіностудій, або був викуплений в інших кіноорганізацій та приватних осіб.

У цій назві – весь драматизм української боротьби за незалежність 1917-1921 років.

калейдоскопічна зміна влад, кожна з яких проголошувала ледь не новий світовий порядок, девальвація революції, її перетворення на ознаку війни, з хаотичним рухом народних мас, лавами різношерстих військ, і Київ, що став центром цієї борні та чи не вперше зафіксовані на плівці - щасливі очі обивателів, що зустрічають повернення військ Центральної Ради на Софійській площі", - говорить генеральний директор Довженко-Центру Іван Козленко.

Фільм показали в супроводі музики гурту Сон сови, в якому музиканти зроблять спробу на противагу титрам і змісту 1929 року розставити нові акценти. Прем'єра музичного кіноперформансу відбулася 30 березня в Довженко-Центрі.

Стрічка новин