Хіміки з усієї України боролися за звання кращого у Полтаві

У нашому місті відбулася Всеукраїнська олімпіада з цього шкільного предмету. Тут на 170 учасників інтелектуальних змагань чекало три завдання: 2 теоретичних та одне практичне. Протягом 5-ти днів олімпіади журі оцінювало знання учнів 8-11 класів.

Лідія Дубенська приїхала до Полтави зі Львова на кілька днів. Дівчину захоплює наука, а саме хімія. На Всеукраїнську олімпіаду Лідія приїжджає вже не вперше, говорить: щоразу отримує тут цінний досвід.

Лідія Дубенська, учасниця олімпіади зі Львова

- Мені дуже сподобалася олімпіада, це не дивно, тому що цікаві завдання. Отримуєш задоволення від їх розв'язування і важко обрати щось найцікавіше, тому що від всього багато позитивних емоцій. Що ж було найскладніше? Мабуть, перший тур, оскільки це все-таки адаптація.

Конкуренцію в інтелектуальному бою дівчині складали й полтавські хіміки. Серед таких молодих науковців - Олександр Згінер. Школяр також впевнений, що в олімпіаді наважчим було перше випробування.

Олександр Згінер, учасник олімпіади з Полтави

- Мені здається, що найважчим насправді був перший тур, як би дивно це не було. Так часто роблять, якщо дивитися результати минулих років то багато учасників також краще показували себе у другому турі. Для мене дуже цікавим був практичний тур, він мені дуже сподобався.

Загалом у Всеукраїнському етапі олімпіади участь взяли 170 школярів. Вони - учні восьмих - одинадцятих класів з 26 команд. Серед юних хіміків діти з Запоріжжя, Харкова та багатьох інших міст України. Учасники, як і фахове журі, високо оцінили рівень організації олімпіади у нашому місті.

Костянтин Гавриленко, голова журі

- У вас дуже сильна команда, вона стала стабільно займати дуже непогані місця і у командному заліку, і особисті місця. Ну а що до організації у цій області, вона була готова, як-то кажуть, на 120%, бо це одна з кращих олімпіад за всю мою історію олімпіадного руху.

У підсумку переможцями 55-ої Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії стали 79 учасників. Наступна олімпіада проходитиме за рік у Тернопільській області.

Стрічка новин