У Полтаві влаштували Майстерню українських сортувальних ініціатив

На неї завітали представники із 9 областей. Обговорювали питання збереження екології, сортування та поводження з відходами. Організатори певні: такий довід корисний для всіх фахівців, які стали учасниками майстерні. З досвідом сортування сміття в інших містах України ознайомилися і наші журналісти.

Питання екології надзвичайно важливе, тому варто не лише оберігати природу, а й мінімізувати кількість відходів - наголошують організатори Майстерні українських сортувальних ініціатив.

Микола Рябика, член ГО «ЕКОЛТАВА»

- Сьогодні у нас відбувається перша Майстерня українських сортувальних ініціатив. Ми реально перші її в Україні організовуємо такого формату: зібрали в одному місці представників із різних регіонів України, які займаються в сфері інформаційної політики сфері пропаганди сортування відходів, у сфері поводження з відходами.

Цього дня тут зібралися представники з різних регіонів України: Харків, Львів, Дніпро та Запоріжжя. Кожен учасник ділиться досвідом сортування відходів свого міста.

Кирило Чікірякін, учасник Майстерні українських сортувальних ініціатив (м.Харків)

- В Харкові у нас дуже потужно розвивається бізнес у сфері переробки відходів. На сьогодні ми, спільно з містом розробляємо стратегію запровадження роздільного збору відходів по 5 сферах. Це школи, університети, місця масового скупчення людей, багатоквартирні житлові будинки, приватний сектор та місця роботи людей.

Учасники майстерні наголошують: щоб вирішити проблему з відходами потрібна в першу чергу сортувальна лінія в місті. На захід до Полтави завітали і представники фірми, які пропонують свої послуги з установки таких комплексів. 

Михайло Куценко, учасник Майстерні українських сортувальних ініціатив (м.Львів)

- Поки що, ми запропонували вашому місту сортувальний комплекс, загальною продуктивністю 100 тисяч тонн ТПВ на рік. Не можна сказати, що це б вирішило повністю проблему чи питання з поводження з відходами, але це б її зменшило.

Михайло Куценко розповідає: перш за все у завантажувальний бункер потрапляють відходи, які привозять сміттєвози. Наступний етап - барабан сепаратора, де йде фільтрація. Усе це демонструє наочно.

- Після того, через антибактерицидний захист відходи поступають в кабіну для сортування. Ми пропонуємо до 16 фракцій в середині кабіни, які стоять, а воно буде сортуватися. Після того воно поступає вниз. Кожен сортувальник викидає в свою фракцію. Наприклад: тільки пет-пляшка тільки на 4 кольори їх сортують, бо їх переробляють окремо.

Фахівці кажуть: для Полтави б вистачило одного такого сортувального комплексу з двома лініями. Його орієнтовна вартість - 13 млн гривень.

Стрічка новин