Кому перерахують пенсії у квітні

Кому перерахують пенсії у квітні

В Україні у квітні пенсіонери, які працюють, можуть отримати надбавку до виплат. За правилами автоматичного перерахунку пенсії тепер не потрібно йти до Пенсійного фонду і писати заяву, повідомляє Сегодня.

"Вчора, 1 квітня, в Україні запрацювала система автоматичного перерахунку пенсій пенсіонерам, які працюють. Зміни стосуються механізму, коли вони мали право на перерахунок пенсії кожні два роки. Однак, майже не користувалися можливістю збільшити суму виплат", – повідомив заступник міністра соціполітики Микола Шамбір".

За його словами, тепер не потрібно йти до Пенсійного фонду і писати заяву. Пенсії перераховуватимуть автоматично.

"Є люди, які пропрацювали п'ять чи десять років і не робили перерахунку. Хоча мали право на це. Автоматичний перерахунок – досить серйозний крок. Уже в квітні такі пенсіонери отримають надбавки до виплат", - додав заступник міністра.

Водночас, Микола Шамбір попередив, що деякі пенсіонери можуть отримати надбавку не в квітні, а в травні. Через технічні проблеми.

При нарахуванні пенсії для українців з великим стажем роботи пропонують збільшити роль стажу роботи, порівняно з зарплатою. У Міністерстві соціальної політики повідомили, що підготовка до другого етапу пенсійної реформи вимагає нейтралізації дисбалансів першого етапу. 

Зміни стосуватимуться тих пенсіонерів, які з чималим стажем роботи у жовтні 2017 року отримали невисокі надбавки до пенсії. Оскільки вони отримували невисоку зарплату за свою роботу.

Стрічка новин