Єгипетську карикатуру показали у Полтаві

З нагоди Всесвітнього дня гумору у Художньому музеї відкрилася виставка Асоціації українських карикатуристів «Карлюка». Більше двохсот робіт представили українські та зарубіжні митці.

Духовий оркестр, гумористичні картини та щирі посмішки. Так у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка святкували Всесвітній День гумору. Вже вісімнадцять років поспіль у Полтаві проводиться Міжнародна виставка карикатур у рамках фестивалю  «Карлюка».

Михайло Шлафер, організатор Міжнародної виставки-конкурсу «Карлюка»

- Ми знаємо, що гумор об'єднує людство. І ми в Полтаві бачимо - виставка гумору об'єднує полтавців, тому в нас багато чудових гостей, багато підтримки усіх полтавців.

Цього року виставка складається з чотирьох розділів. А саме: «Час-гроші!(Криптовалюта:біткоїн та інші)», персональні виставки карикатур Костянтина Сюннерберга та Ігоря Лук'янченка, а також експозиція Єгипетської карикатури.

Абдула, карикатурист з Єгипту

- Я тут зі своїми колегами - Амаль та Хадрі. Ми тут на запрошення полтавської влади, щоб взяти участь у цій щорічній виставці. Усім нам подобається Полтава.

Виставку не оминув і керівник Центру громадського моніторингу «Погляд» Олександр Залужний. Зізнається: роботи сподобалися всі, проте улюблені все ж таки є.

Олександр Залужний, керівник ГО «Погляд»

- Виставка, на мій погляд, вдалася. Вдалося передати весну, посмішки. Чесно говорячи, щирий український гумор мені подобається найбільше.

Олександр Дубровський на виставці карикатур вже вдруге. І оцінює її у порівнянні.

Олександр Дубровський, відвідувач

- В минулому році було більш зрозуміло. Було більше карикатур, котрі можна було усвідомити. В цьому році на темі соціальних мереж дуже багато зосереджено, криптовалют. Політика, як завжди. Але, якщо порівнювати, яка виставка смішніша? То, в принципі, однаково.

Всього на виставці було представлено більше двохсот робіт. Триватиме вона до 16 квітня. А п'ятнадцятого, говорить Михайло Шлафер, у столиці Єгипту відбудеться відкриття Міжнародної виставки карикатур. В цьому році спеціальним гостем на ній вперше буде представлена Україна. 

Стрічка новин