Школярі та студенти стали лауреатами премії імені Гоголя

Цього року 50 конкурсантів випробовували свої сили в письменницькій майстерності та лише 17 з них отримали відзнаки. Загальний призовий фонд становив 19 тисяч гривень. Церемонію нагородження лауреатів присвятили 209-ій річниці від Дня народження Миколи Гоголя.

У понеділок зранку полтавці вшановують пам'ять свого видатного земляка Миколи Гоголя покладанням квітів. Потому у Театрі - церемонія нагородження лауреатів премії, що носить його ж ім'я. У 2018 році на конкурс надійшло 50 творчих робіт від учнів загальноосвітніх закладів та студентів вищих навчальних закладів.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Мабуть, приємно те, що все збільшується і збільшується кількість номінантів. Тому дійсно, приємно говорити, що людина в пам`яті, в душі, про яку не забувають. Сьогодні це - Микола Васильович Гоголь.

Твори конкурсантів представлені в різних жанрах, серед яких: есе, нарис, оповідання, вірш, поема, ода та п'єса. Кожен намагався доторкнутися до творчості класика у тому жанрі, який йому ближчий до душі. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Його твори всі люди сприймають неординарно. Чого коштує тільки «Вій» чи «Вечори на хуторі біля Диканьки» і кожен, можливо, задумується, як можна в такому гумористичному стилі у людини все це писати.

За рішенням журі лише 17 учасників конкурсу стали лауреатами, яких поділили на 3 категорії: молодша, середня та старша. Одна з лауреатів конкурсу, яка цьогоріч отримала першу премію у старшій віковій категорії, - Тетяна Данільченко. З перемогою її вітає Полтавський міський голова, вручає грамоту, сертифікат та квіти. Участь у цьому конкурсі дівчина бере вже вдруге, у минулому році вона посіла 3 місце. 

Тетяна Данільченко, лауреат першої премії ім.М.Гоголя

- Місяць виношувала задум, а написала все буквально за одну ніч. На першу премію не розраховувала, просто намагалася вкласти всю свою душу в роботу.

Науковий керівник лауреатки Тетяна Кушнірова, додає: цьогоріч журі одностайно визнало її роботу кращою, відзначивши глибокі знання та художню майстерність, тож премія студентки - не випадкова. 

Тетяна Кушнірова, науковий керівник

- Таня Данільченко - це наша студентка 5 курсу, яка добре вчилася протягом всіх років навчання в університеті. І це дуже приємно, що наші студентки отримують такі престижні премії.

За перше місце конкурсанти отримали по 1500 грн, за друге - 1200. Ну і відповідно 1000 та 800 за третє і четверте. Загальний призовий фонд становив 19 тисяч гривень. Усі присутні на врученні премії імені Гоголя по закінченню церемонії переглянули виставу «Страшна помста» у виконанні артистів полтавського театру.

Стрічка новин