Установку для очищення води в умовах радіоактивного забруднення випробували в Чорнобильській зоні

Установку для очищення води в умовах радіоактивного забруднення випробували в Чорнобильській зоні

Польська компанія "Partner Systems" разом з українською Центральною аналітичною лабораторією (ЦАЛ), провели випробування мобільної установки для очищення води в умовах радіоактивного забруднення. Місцем для дослідження обрали озеро Азбучин, що розташоване в Чорнобильській зоні відчуження і вважається однією з найбільш забруднених водойм місцевості. Про це на своїй Facebook-сторінці розповіли в Державному агентстві України з управління зоною відчуження.

"Фахівці польської фірми "Partner Systems" спільно зі спеціалістами Центральної аналітичної лабораторії, яка входить до складу ДСП "Екоцентр", провели випробування мобільної фільтрувальної установки FPW-50, призначеної для очищення води від забруднюючих речовин, в тому числі радіонуклідів, та одержання води, придатної для вживання. Об'єктом випробування обрали воду з озера Азбучин — однієї з найзабрудненіших природних водойм зони відчуження", — йдеться в повідомленні.

За словами керівниці ЦАЛ Юлії Балашевської, цю технологію не варто вважати новацією, адже вона  поєднує класичні методи очищення стічних вод та підготовки води до вживання, зокрема коагуляцію, механічну фільтрацію, іонообмінну сорбцію та дешеві способи знезараження. 

"Проте вражаючим є оформлення установки, її ергономічність та зручність, простота використання і чимала потужність", — зазначила вона.

Зараз процес випробування знаходиться на етапі дослідження отриманого фільтрату. 

"Фахівці сподіваються, що дослідження матимуть позитивний результат і дозволять успішно використовувати установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення", — поділилися в держагентстві.

Стрічка новин