На Полтавщині ліками від гепатиту С забезпечені не всі

На Полтавщині ліками від гепатиту С забезпечені не всі

Спеціалісти Інституту аналітики та адвокації з’ясували чи вистачає українцям ліків від вірусного гепатиту С. У Полтавській області медичними препаратами забезпечені не всі.

Згідно з даними обласної клінічної інфекційної лікарні, у регіоні щороку зростає кількість хворих. У 2016 році їх було 2390, а противірусного лікування потребували 226 осіб. Фактично, медичну допомогу отримала половина пацієнтів.

Лікування від гепатиту С забезпечує держава. До областей препарати надходять у межах виділеної державою фінансової квоти. Крім того, медики щороку розраховують повну потребу свого регіону в ліках. На Полтавщині, ці показники мають різні обсяги.

" Щороку, вартість потреби Полтавської області була більшою від наданої квоти, – розповів аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – У 2015 році для лікування ВГС дозволили використовувати препарат Софосбувір, із яким пов’язують 95% виліковність гепатиту С. У нашому дослідженні ми порахували медикаментозну забезпеченість регіону".

За аналітичними розрахунками за 3 роки, Полтавська область мала бути забезпеченою ліками в середньому на 58%. Але, фактично, медичну допомогу отримували 40% пацієнтів. Спеціалісти вважають, що така розбіжність пов’язана з обсягом повної потреби в ліках. Її значення використали в розрахунках. Кожен регіон може визначати потребу по-різному, адже методика розрахунку носить рекомендаційний характер. Також великий вплив на аналіз сфери лікування гепатиту С має річне запізнення з поставками. Протягом 2014-2016 років ліки надходили за квотою попереднього року.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Стрічка новин