соціально-економічні реформи в Україні відбуваються без урахування екологічного чинника, що й призводить до послаблення дієвості контролю за дотриманням екологічних вимог – наголошували учасники колег

Екологічну обстановку Полтавщини там оцінили як відносно стабільну у порівнянні з іншими областями.

Полтавщину, яка посідає в екологічному рейтингу п’яту сходинку, характеризують типові проблеми: зношеність очисних споруд, поводження з побутовими рештками, постачання питної води. Найбільш суттєвою проблемою спеціалісти називають й процес забруднення повітря – минулого року атмосферне повітря Полтавщини прийняло 190 тисяч тон шкідливих речовин, що на 36 тисяч тон більше, ніж за попередній період. Лідирують Кременчук та Полтава. 6 аварій сталося з викидами водно-нафтових сумішей. 780 тон пестицидів та агрохімікатів, заборонених до використання, нині скопичилося на території області. Об’єм зворотніх вод, скинутих до водоймищ, збільшився, обсяг недостатньо очищених вод, навпаки, зменшився. Щодо показників розораних земель, то на Полтавщині він більший, ніж у середньому по Україні. Однією з найболючиших міських проблем залишається питання облаштування місця для відходів, що поблизу села Макухівка. До з’ясування відносин між районною та міською владами долучилися й депутати обласного рівня – непорозуміння незабаром мають вирішити, сподіваються екологи. Клопоту додає й міське водовідведення.

Погоджуються екологи й з побоюваннями пересічних полтавців щодо недостатнього озеленення нашого ошатного міста. Щодо державних ініціатив у галузі охорони довкілля, то на останньому колегіальному засіданні прозвучали думки про десятикратне збільшення штрафів за порушення законодавства.

Стрічка новин