Панікувати - не варто, лікарів вистачить на всіх!

Підписна кампанія декларацій з сімейними лікарями офіційно розпочнеться 2 квітня 2018 року. Кожен може обрати фахівця та укласти з ним договір. У випадку незадоволення якістю медичних послуг пацієнт може змінити лікаря, уклавши декларацію з іншим спеціалістом. Фахівці наголошують: не варто поспішати, адже лікарів вистачить на всіх, і всі охочі підпишуть декларації.

З 2 квітня всі охочі матимуть змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Процедура швидка, зазначають фахівці. Проте варто попереджати лікаря чи медсестру про свій візит. Крім того, укладати такий договір зовсім не обов`язково у перші дні підписної кампанії. 

Наталія Лугова, головний лікар центру ПМСД Решетилівського району

- Якщо пацієнт із села захоче підписати декларацію із сімейним лікарем, який знаходиться у центрі ПМСД саме в місті Решетилівка, то йому треба доїхати до цього закладу, підписати декларацію і повернутися назад. Пацієнти можуть бути прив`язані до різних транспортних засобів.

Фахівці наголошують: якщо лікар не зможе приймати пацієнтів, які підписали з ним декларацію, то без допомоги, останні не залишаться. 

Світлана Левченко, головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м. Полтави»

- Якщо лікар, не дай Боже, захворів і буде відсутній сьогодні. А пацієнти до нього уже записані сьогодні, то звичайно, що ми будемо телефонувати і попереджати пацієнтів: що вони можуть звернутися до іншого лікаря. Назвемо кабінет і час, коли можна йому підійти.

У Решетилівському районі до майбутнього підписання декларацій підійшли вкрай серйозно. На сторінці райдержадміністрацїі у мережі Facebook виставили інформацію про цю кампанію з відомостями про всіх лікарів. А сьогодні демонструють це наочно.

Наталія Лугова, головний лікар центру ПМСД Решетилівського району

- Така інформація для пацієнта має містити про кожного лікаря, починаючи від його фотографії, прізвища, ім`я, по батькові. Тут вказується загальний стаж роботи лікаря, загальний стаж роботи зі спеціальності: загальна практика, сімейна медицина, терапія чи педіатрія.

Крім цього, така картка містить кваліфікаційну категорію та особисті дані: адреса і номер телефону. Головний лікар КЗ «Великобагачанського клінічного центру ПМСД» Валентина Хан, наголошує: майже 50% пацієнтів уже визначилося з лікарем, але поспішати не варто, щоб не викликати ажіотажу.

Валентина Хан, головний лікар КЗ «Великобагачанського клінічного центру ПМСД»

- Час заповнення декларацій на початковому етапі - 15 хвилин. Я думаю, що з того моменту, як вони (пацієнти) визначаться, то лікарі швидше будуть вводити, лише 10 хвилин декларації. Але у нас є теж довірені особи, яких ми визначаємо наказом і вони будуть також вводити ці декларації, допомагати, як помічники.

Щоб укласти декларацію з лікарем потрібно: перш за все обрати фахівця та завітати до нього з паспортом та ідентифікаційним кодом. А далі за первинну медичну допомогу, яку надаватиме лікар, сплачувати буде держава.

Стрічка новин