П'ять критеріїв допоможуть перевірити суддів на доброчесність

Таке дослідження провели фахівці кампанії «Чесно. Фільтруй суд!». Згідно з інформацією її експертів: з 29 суддів обласного Апеляційного суду, 10 - не пройшли тест на доброчесність. Результатами цього дослідження фахівці кампанії поділилися на тренінгу у Полтаві.

Рух «Чесно» продовжує свою діяльність. У рамках кампанії «Чесно. Фільтруй суд!» представники організації досліджували роботу суддів, щоб визначити недоброчесних представників Апеляційних судів. 

Іван П`ятак, старший аналітик кампанії «Чесно. Фільтруй суд!»

- Ми визначили для себе 5 критеріїв, які можуть свідчити про недоброчесність суддів: це причетність до корупційних правопорушень або кримінальних правопорушень, причетність до ухвалення сумнівних рішень, непрозорість статків, неетичність статків, неетична поведінка і причетність до порушення прав людини. Якщо один із індикаторів порушений, то ми вважаємо такого суддю недоброчесним.

Іван П`ятак розповідає: інформацію по кандидатах шукають виключно у відкритих джерелах та судових базах, серед яких: реєстр судових рішень, декларацій та родинних зв`язків. До пошуку та подачі інформації, кажуть експерти, потрібно підходити уважно та обережно. 

Іван П`ятак, старший аналітик кампанії «Чесно. Фільтруй суд!»

- Ми в першу чергу керуємося тим, що є певні факти, які ми перевіряємо. Якщо вони підтверджуються, то ми їх висвітлюємо. А також певні оціночні судження, скажімо висновки щодо неетичної поведінки, висновки щодо сумнівності рішень - це виключно наша оцінка того чи іншого явища, того чи іншого факту.

Під час тренінгу для полтавців підготували не лише теоретичну базу знань, а й практичне засвоєння отриманих навичок.

Кіра Нечай, регіональний менеджер кампанії «Чесно. Фільтруй суд!»

- Учасники будуть поділені на 5 груп: кожен з цих груп отримає певний резонанс, певну резонансну справу, яка була дуже гучною в області. І їм буде потрібно за коротким описом цієї справи знайти справу у судовому реєстрі, знайти суддю, який виніс рішення по цій справі і потім вже шукати інформацію по судді.

Фахівці зазначають: у Полтавській області в Апеляційних судах працює 29 суддів - 10 із яких, на їхню думку, не відповідають критеріям доброчесності. Знайти всю інформацію про необхідного кандидата можна на сайті «Чесно. Фільтруй суд!». Там в алфавітному порядку є профайли всіх суддів України. Але представники цієї кампанії наголошують: інформацію збирають за власною методологією, тому їхні висновки про недоброчесність суддів є лише оціночними судженнями та можуть не збігатися із офіційними висновками державних органів.

Стрічка новин