З часом проблеми внутрішньо переміщених осіб не зникають, а змінюються

Саме з метою виявлення та вирішення нагальних питань, що стоять перед цією категорією громадян, у нашому місті провели засідання фокус-групи. До участі в обговоренні запросили представників ВПО, Пенсійного фонду, Департаменту соцзахисту.

Фокус-група з теми «Оцінка перспектив розвитку системи соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам» відбулася у місті. Причин для її скликання кілька, серед основних, за словами ВПО, - проблема, недостатнього рівня комуікації з місцевою владою.

Вікторія Курилко, радник з питань ВПО у Полтавській області

- Фокус-група - це не тільки обговорення певного питання, а насправді напрацювання рішень, які ми передамо представникам органів місцевої влади, місцевого самоврядування і виконавчої влади, з тим, щоб певним чином вони змогли ці пропозиції внести до регіональних планів соціально-економічного розвитку.

Також причиною зібрання стало розширення функцій і повноважень програми «Радник ВПО». Однією з основних проблем, про які говорили під час зібрання фокус-групи, - виділення земельних ділянок для внутрішньо переміщених осіб.

Олеся Кобзар, голова «Об'єднання жінок-переселенок Полтави»

- Реалізується, я можу сказати, що у місті Лева. У Львові усі переселенці об'єдналися і пішли до органів місцевої влади й почали говорити про цю проблему, і говорити про те, що потрібно виділяти їм землю.

Також говорили під час фокус-групи про працевлаштування непрацюючих осіб з-поміж внутрішньопереміщених. На сьогодні у проекті виявило бажання взяти участь понад 1270 людей. З них 75 осіб хочуть отримати фінансову допомогу на розвиток власної справи. Сьогодні, говорять представники обласного Департаменту соціального захисту, завдяки такій допомозі чимало людей відкрили власну справу, дехто - навіть сімейну.

Наразі наявні проекти планують продовжувати, нові ж, ідеї яких з'явилися під час засідання фокус-групи, передадуть на розгляд до органів місцевої влади.

Стрічка новин