У Полтаві за кошти ЄБРР планують оновити тролейбусний парк

Цього дня відбулося підписання проекту угоди про підготовку кредитного фінансування. У рамках нього місту планують закупити сучасні тролейбуси. Більше про цей договір знають наші журналісти.

Полтавський тролейбусний парк наразі нараховує понад 60 тролейбусів. Директор комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс» Євген Зайцев зізнається: деякі тролейбуси потребують ремонту, а деякі - тільки заміни на нові.

Євген Зайцев, директор КП «Полтаваелектротранс»

- Потреба, необхідність змінювати тролейбусний парк - вона є. З досвіду, як я дивлюсь в інших містах, за один рік всі машини не прийдуть, тобто це буде розтягнуто у часі. Ми будемо дивитись що можна залишити, а яка частина піде під списання.

Саме задля оновлення рухомого складу тролейбусного парку у Полтаві сьогодні підписують проект угоди про підготовку кредитного фінансування від Європейського банку реконструкції і розвитку. 

Марк Магалецький, керівник сектору ЄБРР

- Проектом передбачається надання довгострокового кредиту ЄБРР в сумі до 10 мільйонів євро терміном на 13 років. Включаючи 3 роки пільгового періоду, протягом якого виплачуються тільки відсотки по кредиту.

Згідно з проектом передбачається закупівля п'ятдесяти тролейбусів та продовження контактної мережі на нові маршрути. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Моя особиста позиція, як міського голови, якомога більше зробити в Полтаві електротранспорту. По-перше - це екологічно чистий вид транспорту, по-друге - він дешевший набагато і по-третє - на сьогоднішній день комфорт в новому тролейбусі, буде набагато якісніший, ніж в старому автобусі за дорожчу суму.

Рішення щодо надання коштів вже схвалено кредитним комітетом. Наступний крок – проведення тендерних процедур, які відбудуться у відповідності до Політики і правил ЄБРР в межах чинного законодавства України. За результатами тендеру буде визначений переможець.

Стрічка новин