Протипожежна безпека у торгово-розважальних центрах усієї України - під пильним наглядом рятувальників та громадськості

Наявність вогнегасників, готовність до надзвичайних ситуацій персоналу та доступність аварійних виходів - далеко не всі критерії безпеки місць великого скупчення людей. Свою перевірку одного з торгово-розважальних центрів міста влаштувала і наша знімальна група.

25 березня у місті Кемерово сталася трагедія у розваальному центрі «Зимова вишня» у російському місті Кемерово. Тоді у наслідок пожежі за офіційними даними загинуло 64 людини, з яких 41 дитина. Ця надзвичайна подія сколихнула і Україну. У містах розпочалися масові перевірки протипожежної безпеки у розважальних центрах. Наша знімальна група також завітала до найбільшого за площею полтавського торгово-розважального центру. Перше, на що звертають увагу під час таких «інспекцій» - аварійні виходи. Тут таких 5. Дістатися до виходів можна, скориставшись планами евакуації, які ми також з легкістю знайшли на кожному поверсі. Окрім того, у цьому центрі ми побачили й пожежні крани з рукавами та вогнегасниками. Персонал зауважує, що засоби пожежогасіння заховані у шафах, на яких немає замків, а є лише пломби.

Володимир Резнічек, головний енергетик ТРЦ

- У випадку загоряння є добровільна пожежна дружина, є працівники охорони, котрі можуть виконувати функції, використати вогнегасник у разі необхідності.

Адміністрація центру запевняє, що орендарі також дотримуються правил протипожежної безпеки та мають власні плани евакуації. Чи знають що робити у разі небезпеки, ми запитали у співробітниці дитячої ігрової зони.

Світлана Пащенко, співробітник ігрової зони ТРЦ

- Показати людям, де у нас запасні виходи, у нас їх 2. Знаходиться одна за майданчиком й з протилежного боку. Тобто вони у нас «по перехідній» і ми їх туди проведемо у першу чергу. Туди потрібно пройти на вихід, у нас є ще один запасний вихід, це з тієї сторони майданчика.

Крім того, аби діти не виходили під час евакуації босоніж, - біля пожежного виходу знаходяться капці. У процесі перевірки, яку здійснювали надзвичайники на території торговельного комплексу, з останнього поверху було запропоновано вихід через дах будівлі. До речі, рятувальники планують і надалі проводити перевірки та навчання у місцях великого скупчення людей не лише у Полтаві, а й на території області.

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю УДСНС у Полт. обл. 

- Наступного тижня вже будуть проводитися такі заняття у Палаці дозвілля «Листопад», тобто будуть відпрацьовуватись всі масові об'єкти, де перебувають масово люди. Вони відпрацьовуються як теоретично, так будуть і практично відпрацьовуватися. Рятувальники будуть розбирати всі ті моменти, на які необхідно звертати увагу.

Також рятувальники нагадали, що про свою безпеку мають подбати й самі полтавці. Закликають звертати увагу на плани евакуації та наявність аварійних виходів, а також у разі надзвичайної ситуації слухатися вказівок координаторів, не впадати у паніку та в жодному разі не користуватися ліфтом чи ескалатором.

Стрічка новин