Полтавщина - лідер аграрного сектору

У 2017 році за обсягом виробництва валової продукції область посіла 4 місце серед регіонів України. А за кількістю поголів’я великої рогатої худоби та корів в сільськогосподарських підприємствах Полтавщина займає 1 сходинку. Про це йшлося під час конференції «Європейські реформи в українському АПК», яка відбулася у Полтаві.

З 1 січня 2016 українці мають змогу долучитися до вільної торгівлі з ЄС.  Як наслідок цього - у порівнянні з минулими роками збільшилася кількість українського експорту агропродукції.

Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації

- Ми можемо спостерігати, що темпи нарощування експорту, порівняно з нарощуванням імпорту в Україну з європейських країн перевищує в два рази. Це позитивний ефект. Ми бачимо розширення і диверсифікацію продуктових лінійок, зокрема аграрних і не лише. 

Зона вільної торгівлі розширила можливості в усіх секторах України, кажуть фахівці. 

Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи ГО «Інституту економічних досліджень та політичних консультацій»

- Якщо говорити про сільське господарство, то це - одне з найбільш динамічних галузевих експортерів України і сільськогосподарські товари знаходяться у топ-8 товарів, які везуть до Європейського Союзу.

Позитивна динаміка з цього питання прослідковується і на Полтавщині. 

Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації

- Полтавщина завжди славилася аграрним сектором. Я знаю, що по ряду галузей, таких, як молочне скотарство, свинарство та зерновиробництво - Полтавська область - серед лідерів серед українських областей.

У 2017 році за обсягом виробництва валової продукції Полтавська область посіла 4 місце серед регіонів України. Провідні позиції наш регіон має і з  вирощування сільськогосподарських культур та з виробництва продукції тваринного походження. Фахівці наголошують: серед регіонів України за поголів'ям ВРХ та корів в сільськогосподарських підприємствах Полтавщина займає 1 місце. А щоб з`ясувати, яка тенденція розвитку по всіх областях, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій щорічно проводить опитування учасників економічної діяльності з усієї України. Питання стосуються торгівлі та динаміки змін після підписання договору з ЄС. Цьогоріч опитали 1000 громадян. 

Оксана Кузяків, виконавчий директор ГО «Інституту економічних досліджень та політичних консультацій»

- Загалом оцінка впливу - «нейтрально-позитивна». Мабуть, більшість респондентів не відчули ніякого впливу: ні позитивного, ні негативного, але більше, ніж третина відчули, що був вплив позитивний.

Координатор проекту «Просування реформ в регіони» Ірина Коссе, наголошує: підписання з ЄС договору - це лише перший крок.

Ірина Коссе, координатор проекту «Просування реформ в регіони»

- На мою думку, я думаю, що її багато хто поділяє, що перед Україною стоїть дуже велика робота. І угоду про Асоціацію можна вважати, як такий «road map», такий план дій, що Україна має робити на найближчі 10 -15 років. Тобто, це карта, по якій Україна має йти.

На конференцію з «Європейських реформ в українському агропромисловому комплексі» до Полтави завітали представники органів влади та аграрії. Присутні мали змогу не лише почути про досвід розвитку галузі в інших областях, а й поділитися своїми напрацюваннями.

Стрічка новин