Екологи з усієї України приїхали до ПолтНТУ

Попереду напружена боротьба за перемогу у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Проекти конкурсантів розподілили за секціями «Екологія» - біологічна та «Екологія» - технічна. 105 учасників - і лише 31 переможець.

Ці студенти представляють свої університети під час II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю знань «Екологія», який відбувається у ПолтНТУ ім. Ю.Кондратюка.

Маргарита Коптєва, учасниця конкурсу, студентка ПолтНТУ ім. Ю.Кондратюка

- Це дуже добра можливість показати свої наукові напрацювання, проявити себе на всеукраїнському рівні. Також для студентів - це дуже добра можливість проявити свої наукові роботи.

Владислав Михайленко екологією цікавиться давно, а цього дня хоче розповісти про шкідливі забруднювальні речовини. 

Владислав Михайленко, учасник конкурсу, студент ОДЕКУ

- Це тема досить актуальна у Європі, але в Україні вона розглядається досить рідко. І сама небезпека цих речовин у тому, що вони накопичуються в організмі людини, то не виводяться.

Олексій Смоляр - учасник з Полтави. Хлопець досліджував мисливську фауну Решетилівського району, звідки він родом. 

Олексій Смоляр, учасник конкурсу, студент ПолтНТУ ім. Ю.Кондратюка

- Мій батько - мисливець. Я ще змалечку з ним їздив. Ми не тільки полювали, а й ходили, досліджували місцевість, бо подобаються тварини та за ними спостерігати.

Конкурс у стінах технічного університету проводиться традиційно. Цьогоріч надзвичайно велика кількість учасників - понад 120. 

Богдан Коробко, проректор з науково-педагогічної роботи ПолтНТУ ім. Ю.Кондратюка

- Головою організаційного комітету конкурсу є ректор нашого університету, Заслужений працівник освіти України - Володимир Олександрович Онищенко. Він велику увагу приділяє роботі з науково-обдарованою молоддю, саме тому уже четвертий рік поспіль наш університет приймає фінальний етап Всеукраїнського конкурсу захисту наукових робіт студентів.

Викладачі наголошують: з кожним роком рівень підготовки учасників конкурсу - зростає.

Микола Клименко, доктор сільськогосподарських наук, професор НУВГП (м.Рівне)

- Я хотів би відзначити, що більшість команд, які представлені сьогодні і минулі роки, характеризуються високим рівнем професійної підготовки робіт. Приємно, що переможцями стають студенти, які протягом тривалого часу займаються науковою роботою. Особливо мені хотілося б, відзначити вклад технічного національного університету в підготовку II туру Всеукраїнських студентських робіт в галузі знань «Екології».

Конкурсні роботи розподілили на секції «Екологія» - біологічна та «Екологія - технічна. Члени комісії розповідають: цьогоріч студенти захищатимуть свої роботи і по скайпу.

Юрій Голік, керівник робочої групи, професор кафедри прикладної екології та природокористування ПолтНТУ ім. Ю.Кондратюка

- Ми шукаємо нові форми проведення цього конкурсу і я думаю, що конкурс цього року дасть змогу (студентам) розширити свої наукові розробки і ще далі йти в напрацюваннях розвитку довкілля України.

Представники журі також зазначають: на виступ кожен конкурсант матиме до 8 хвилин та 2 хвилини на дебати.

Ангеліна Чугай, декан природоохоронного факультету ОДЕКУ

- Вони є дуже підготовлені, але це є конкурс і перемога буде для найкращого. Роботи різні та різний рівень підготовки.

Студенти, чиї роботи визначать найкращими, отримають нагороди: заохочувальні призи та дипломи переможців.

Стрічка новин