У Полтаві критична ситуація з каналізаційними колекторами

За останні тижні у місті сталося більше 15 «провалів». Водоканалівці щоденно запобігають проблемам з водовідведенням в обласному центрі, проте своїх сил може не вистачити. Чим загрожують обвали колекторів, у фахівців дізнавалися наші кореспонденти.

На сьогоднішній день у Полтаві - 25 аварійних ділянок на колекторах. Якщо декілька років тому таких аварій було 10-15 на рік, то лише за два останні тижні маємо 15 «провалів». 

Євген Забишний, головний інженер КП «Полтававодоканал»

- Вони будувались протягом 70-х, 80-х, 60-х років. За плином часу, на жаль, зараз вони всі вичерпали свій час і під впливом газової корозії, сульфатно-газової корозії, вони зруйнувались, скажімо так, всі одночасно.

У зв'язку з цією ситуацією комунальна техніка у місті працює цілодобово. У четвер співробітники «Водоканалу» розпочали ремонтні роботи колектору по вулиці Героїв Сталінграда. Він був прокладений ще в 70-х роках минулого сторіччя із залізобетонних труб. Роботи ведуться на глибині 6 метрів.

Проте, зізнається Євген Забишний: комунальному підприємству«Полтававодоканал» самотужки контролювати ситуацію з «провалами» все складніше.

Євген Забишний, головний інженер комунального підприємства «Полтававодоканал»

- Звертаємось до рівнів всіх бюджетів, тобто міського, обласного. Що лише разом ми зможемо при підтримці з усіх боків зможемо вплинути на ситуацію.

Також у зв'язку з погодними умовами можливе потрапляння талої води в систему каналізації міста та її переповнення. Якщо ж виникли проблеми з каналізацією, комунальники радять звертатися до диспетчерської служби «Водоканалу», яка працює цілодобово.

Стрічка новин