Проблему звалища газорозрядних ламп поблизу Полтави обговорювали на засіданні обласної екологічної комісії

Шкідливо чи, все-таки, ні? Биті газорозрядні лампи біля Супрунівки і досі знаходяться на своєму місці. Працівники «Південної залізниці», на чиїй території вони розташовуються, вважають: ртуті там немає, а це просто - склобій. Комісія з питань екології визначила термін - 12 квітня. До цієї дати небезпечного звалища там не має. Натомість - повна утилізація за всіма нормами та правилами.

Ось так виглядає територія «Полтавської механізованої дистанції навантажувально-розвантажувальних робіт Південної залізниці» поблизу Супрунівки. Уже не один рік тут лежать биті газорозрядні лампи. Майже 2 місяці тому члени екологічної комісії брали на аналіз проби цих ламп та ґрунту, щоб визначити шкідливі вони чи ні. А цього дня розгляд проблемного питання продовжують на засіданні обласної комісії з питань екології.

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

- Шкідливі - це 100% і будуть шкідливі. Бо відпрацьована і роздавлена лампа має забруднене скло відповідними хімічними сполуками або речовиною - це ртуть та є уже шкідливим.

Цього дня обговорили й результати проведеної експертизи. Представники «Південної залізниці» вважають: відходи - не шкідливі.

Ольга Дяченко, начальник ВП «Полтавська дирекція залізничних перевезень» рег. філії «Південна залізниця»

- Я можу вам доповісти абсолютно точно, що це - бій скла, який знезаражений. Експертизою підтверджено, що при нормі 2,1 мг/кг, адже у всіх ЗМІ прозвучало, що там є ртуть там 0,027 мг/кг. Такий документ у мене в цій папці є. Це не ртутні відходи, але це -бій. Як назвали екологи, що це - відходи, то я з цим згодна.

Але хто ж власник цих відходів? На засіданні з'ясували, що була приватна фірма, яка відвантажила 7 вагонів склобою. Через деякий час вона закрилася, а відходи залишилися під відкритим небом.

Голова екологічної комісії Ігор Горжій вважає: хто б не був власником, лампи треба утилізувати, і зробити це за правилами.

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

- Хто його буде утилізувати та куди його будуть вивозити? Його можна знову завантажити в вагони і через 2-3 км знову висипати, але на іншу територію, за яку вже буде відповідати не залізниця, а в якусь там громаду відвезти. Це ж теж буде не правильно.

Питання шкідливі чи ні ці відходи у комісії викликали суперечки. Адже лампи лежать там вже майже 10 років і забруднюють середовище.

Ольга Дяченко, начальник ВП «Полтавська дирекція залізничних перевезень» рег. філії «Південна залізниця»

- Для екологів - це відходи, а для мене це був завантажений вантаж. Фірма розпалася, але його не розвантажила. Тобто для залізниці - це вантаж. Але я погоджуюся з екологами, що його там не повинно бути. І його не буде.

Члени комісії кажуть: у «Південної залізниці» є час до 12 квітня, щоб утилізувати ці лампи.

Стрічка новин