Чому скаче тиск

Пульс частішає, тиск скаче, а голова паморочиться. Сподіваємося, ви лише перехвилювали. Але що робити, якщо це симптом слабких судин?
Причини перепадів тиску
На питання, чому скаче артеріальний тиск (АТ), існує 2 пояснення. Перше стосується групи здорових людей. Дивно?
Скачки тиску у здорової людини
Тиск - показник нестабільний. Протягом рутинного дня АТ властиво змінюватися мінімум кілька разів через погодні умови, часу доби, втоми . Непомітна різниця в кілька одиниць, перехід плавний і не травматичний. Реальних приводів підвищитися артеріальний тиск у здорового організму куди більше.
Емоції, події
Показник гіперчутливий до емоційного фону: радість, переживання, захоплення, переляк - будь-які сильні емоції підвищують його на десяток одиниць.
Сплеск гормонів
Гормональна активність - неминуча доля будь-якої людини. Серйозний привід перепадів артеріального тиску через колосального навантаження на організм. Трапляється у підлітків і дітей з 10-річного віку, у жінок у період клімаксу, перед місячними, при вагітності.
Перенавантаження організму
Недосипання, перевтома, психічне виснаження відкладають відбитки у вигляді різких стрибків артеріального тиску. Група ризику кар'єристів і трудоголіків.
Поодинокі ситуації, які траплялися з кожним, не такі небезпечні. Вгамувати серцебиття і тяжкість голови допоможе трав'яний чай, медитація, відпочинок. Ризики мінімальні.
Трудоголіки схильні до частих змін артеріального тиску
Скачки тиску: симптом захворювання
Друга велика причина стрибків тиску - розвивається захворювання. Час бити на сполох, коли артеріальний тиск стрибає систематично. У людини скарги на головний, біль, нудоту, запаморочення який день. Це симптом, який говорить, що у пацієнта:
ВСД або вегето-судинна дистонія (підлітковий період);
проблеми з ендокринною системою;
серцево-судинні захворювання;
остеохондроз, грижа шийного відділу, сколіоз;
ускладнення черепно-мозкової травми;
зайва вага;
слабкість судинних стінок (в літньому віці);
неправильне харчування (результат - зашлакованості судин, холестерин, бляшки);
проблеми з судинами через куріння (в тому числі, коли кинув курити після довгої залежності);
метеозалежність - підвищена чутливість до зміни погоди.
Остання, майже завжди ходить в парі з хронічним захворюванням серця, судин, мозку або нервової системи. Тобто метеозалежність буває ще одним симптомом, а не коренем проблеми.
Чи небезпечні скачки для артеріального тиску?
Британський національний інститут здоров'я визначив, що регулярні скачки артеріального тиску збільшують ризик інсульту в рази. У пацієнтів, чий тиск підвищений, але стабільний, інсульт зустрічається набагато рідше. Дані послужили причиною скорегувати рекомендації для гіпотоніків і гіпертоніків в Британії.
Чи впливає на «шкідливість» тип перепадів? Наприклад, за гіпертонічним типом АТ чергується з підвищенням і нормою. За гіпотонічним - з зниження повертається в норму. Стрибок тиску - це коливання стінок судин, які є слабким місцем у людей з подібними діагнозами. Чому? Різке стискання і розслаблення небезпечно для них. Стінки не встигають адаптуватися і ризикують розірватися.
Через часті коливань тиску стінки судин слабшають.
На жаль, контролювати тиск при хронічній гіпер-, гіпотонії з роками все складніше. Прив'язуються нові хвороби:
ішемічна, тахікардія;
серцева та ниркова недостатність;
порушується жировий обмін;
цукровий діабет другого типу;
виростають ризики інфаркту та інсульту.
Велика частина населення, яка страждає то високим, то низьким тиском - літні люди.
Коли потрібно звернутися до лікаря?
Ідіть до лікаря, як можна раніше. Якщо відчуваєте, що:
проблеми з тиском придбали сталість;
АТ змінюється безпричинно;
незначні стреси підточують самопочуття сильніше, ніж раніше;
з'явилися напади з нудотою, паморочиться голова і / або болить;
ваша бадьорість залежить від погоди;
іноді бачите «мушки» перед очима;
пульсують віскі;
безпричинна слабкість і втома вже вранці;
сонливість і апатія.
В ідеалі, простежувати динаміку АТ будинку до візиту до лікаря. Тонометром тиск вимірюють в один і той же час: вранці, ввечері і в момент стрибків. Невелика статистика полегшить доктору шлях до вірного діагнозу, а ви візьмете за звичку контролювати свій організм. До того ж, ви визначите своє нормальне тиск.
Що робити в домашніх умовах?
У пацієнта з проблемним АТ повинні бути при собі завжди препарати для поправки здоров'я . Приймати слід тільки прописані вашим лікарем. Випадків, коли пацієнт випив «перевірений» препарат сусідки від чого зліг з гіпертонічним кризом, більше ніж здається.
Ліки з аптеки для гіпертоніка
Коли збивати високий артеріальний тиск препаратами? Гіпертоніки зі стажем відчувають себе добре при 160/80. Організм з часом звикає і адаптується під нові показники. Людям, які вперше стикаються з контролем АТ, +20 одиниць до норми верхнього тиску - вже стрес. Медики не радять збивати до 160 одиниць у молодих людей, до 130 - у осіб з проблемами серця, нирок, діабет. Насправді керуються самопочуттям і рекомендаціями лікаря.
Групи препаратів проти гіпертонії:
знижують тиск (як інгібітори АПФ: Еналаприл, Лізиноприл);
сечогінний (Гидрохлортиазид, ціклометіазід);
бета-адреноблокатори (Карведилол, Атенолол);
sartany (лозартан, епросартаном);
блокатори кальцієвих каналів (амлодипін, Верапаміл).
Рецепти народної медицини
Компреси - вірні друзі гіпертоніка, від них тиск знижується без таблеток. Привести самопочуття в норму допомагає відтік крові до шкіри.
Компрес з оцту, гірчиці
Яблучний або столовий оцет розводять навпіл з водою. Намочити шматочок натуральної тканини (льон, х / б, бинт, марля) і прикласти до ступень на 5-10 хвилин. Для термінового скидання АТ додайте компреси до литок, шиї. Замість оцту можна ставити гірчичники або робити гарячу ванну для ніг з сухим порошком.
Лляне насіння в раціон
Джерело жирних кислот бореться з атеросклерозом і холестеринів шарами в судинах. Мелень в порошок насіння приймати вранці і ввечері перед їжею по 3 столових ложки.
Настоянка з червоних соснових шишок
Перші прийоми прибирають вже 20 одиниць тиску. Літрову банку наповнити доверху митими шишками, залити горілкою по самі вінця. Наполягати в темному місці 2-3 тижні. Шишки збирати в червні-липні. Чайну ложку червоної настоянки випивати до їжі, можна з чаєм, водою.
Настоянка з червоних соснових шишок бореться з високим тиском
З спиртовими настоянками гіпертонікам радять бути обережними, особливо після інсульту. Алкоголь миттєво підвищує тиск. Радьтеся з лікарем і стежте за самопочуттям після прийняття.
Ліки з аптеки для гіпотоніка
Зниженим тиск вважається при падінні на 20% від норми. Для чоловіків це показник на рівні 100/65, для жінок - 95/60 означає привід діставати ліки. Що лежить в домашній аптечці гіпотоніка:
препарати, що підвищують тиск (Гутрон, Екдистен);
психостимулятори (кофеїн в таблетках);
таблетки для посилення мозкового кровообігу (Циннаризин, Пірацетам).
Цитрамон - універсальний препарат від головного болю теж підвищує тиск. Дія за кофеїну, який стимулює активність організму.
Рецепти народної медицини
У домашніх умовах підвищують артеріальний тиск натуральними продуктами, настоянками. Упор в харчуванні на мед, імбир, лимон, кава.
Десерт медовий
Півлітра домашнього меду змішати з 50 гр. меленого кави і соком великого лимона. Зберігати в холодильнику і їсти по чайній ложці після їди.
Мед і лимон ефективно підвищують артеріальний тиск.
Віджимайте свіжий сік з моркви (200 мл), петрушки (60 мл) і шпинату (90 мл) відразу перед вживанням. Змішуйте до однорідності, пийте до їжі по 100 мл.
Мультивітамінний сік - натуральний засіб від проблем з тиском.
Східні солодощі
Курагу (500 гр.) Пропускають через м'ясорубку. Додають сік одного лимона і 4 великі ложки меду. Прийом: столова ложка перед їжею.
Настоянка з розторопші
Половину склянки щільно забити травою розторопші. Залити 1 л горілки і настоювати 2 тижні в склі в темному місці. Періодично збовтувати пляшку. Перед їжею приймати по 50-60 крапель тричі на день.
Бджолине маточне молочко
За 2 гр. до їди в столовій ложці меду. Не можна людям з хворими залозами і бользнью Аддісона.
Народні засоби - хороший допоміжний ефект в боротьбі з нестабільним АТ у людини. Як і всі види лікування, мають протипоказання і побічні дії. Консультуйтеся у лікаря перед початком курсу.
Артеріальний тиск, який різко підвищується або знижується, буває симптомом розвитку хвороби судин. Чим раніше виявити причину нездужання, тим вище шанси утримати захворювання в УЗД.