У Полтаві обговорили взаємодію поліції та Центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги

На сьогоднішній день є дієва співпраця щодо захисту прав громадян, кажуть в обласному управлінні поліції. Яким чином вона відбувається - розкажуть наші журналісти.

«Ви маєте право на безкоштовну правову допомогу. За вас держава сплатила послуги юристів та адвокатів». З цього приводу пройшла спільна конференція представників органів поліції області та працівників системи безоплатної правової допомоги Полтавщини.

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Полтавській області

- Правова допомога полягає в первинній та вторинній правовій допомозі. Первинна правова допомога - це роз'яснення, консультація. І вторинна правова допомога, ми сьогодні більш про неї будемо говорити, - це вже допомога, яка передбачає складання документів процесуального характеру, участь у роботі адвоката, державного адвоката.

На послуги адвоката за державні кошти мають право особи, до яких застосованно адмінзатримання чи арешт. Надання адвоката буде виконуватись за таким алгаритмом: уповноважена службова особа правоохоронного органу забов'язана негайно повідомити Центр з надання правової допомоги про затримання особи. Працівник Центру протягом години призначає адвоката і адвокат прибуває до відповідного відділу поліції для надання безоплатної вторинної допомоги. 

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Полтавській області

- Хочу сказати, що система в правовій допомозі на Полтавщині має такий вигляд: це близько  двохсот адвокатів, які сьогодні внесені до реєстру тих, хто має право надавати вторинну правову допомогу.

Раніше слідчий пропонував захисника, наразі це робити категорічно заборонено. 

Володимир Тимошко, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області

- Вже слідчий розуміє, якщо потрібен захисник будь-якій особі, є Центр безоплатної допомоги, звертайтеся. Вам нададуть допомогу і визначать того адвоката, який на даний час вільний.

На брифінгу працівники Національної поліції та Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги домовилися про подальшу взаємодію.

Стрічка новин