Хочеш змінити світ - зміни себе!

Під таким лозунгом пройшов третій Форум волонтерів у Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Своїми здобутками ділилися волонтерські загони міста, які у 2017 році брали участь у конкурсі проектів та успішно їх реалізували.

Третій волонтерській форум відбувся у Полтаві. На нього завітали представники 30 загонів міста, а це - більше ста осіб. На форумі  оголосили про початок конкурсу волонтерських проектів «Робимо світ краще»-2018. Його переможці отримають фінансову винагороду від міської влади. Проте основною метою заходу, говорить директор Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольга Буднікова, є обмін досвідом та обговорення напрямків суспільного життя, де є потреба у допомозі волонтерів.

Ольга Буднікова, директор Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

- Цей захід ми провели в такому форматі три роки тому, побачили дуже велику популярність, найголовніше - результативність проведення такого форуму. Кожен волонтерській проект має фінансування до 5 тисяч гривень, ну і, звичайно, те, чим ми ще зможемо допомогти, ми допомагаємо.

Волонтерській загін «Турбота» бере участь у форумі вже другий рік поспіль. Його учасники - учні Полтавської загальноосвітньої школи №8: від першачків до старшокласників. Метою їхнього проекту «Ти потрібний!» є допомога дітям, які перебувають на лікуванні в Полтавському обласному протитуберкульозному диспансері, через проведення святкових тематично-пізнавальних заходів.

Надія Наконечна, волонтер загону «Турбота»

- Ми провели багато майстер-класів. Намагаємось за кожної нагоди відвідувати наших діток, допомагати їм, проводити розважальні заняття. Ми стараємось.

Також у форумі взяв участь найдосвідченіший волонтерській загін серед присутніх - «Червоний Хрест України». Він  виник у 1918 році, ще під час Першої світової війни, а наразі у Полтавській області налічує більше п'яти сотень осіб. Сьогодні волонтери Червоного Хреста представляють проект «Ми з тобою однієї крові».

Ірина Плюсніна, голова Полтавської обласної організації Товариство «Червоного Хреста України»

- Метою цього проекту було залучення молоді: студентської, учнівської, працюючої до безкоштовного донорства. Молодіжні волонтери здали (у минулому році) 114 літрів крові.

Організатори форуму кажуть: кількість волонтерів з кожним роком зростає. Та сподіваються, що такі заходи стануть традиційними для нашого міста.

Стрічка новин