З Полтавщини беруть приклад інші регіони України

Цього разу в обласній адміністрації зібралися представники Сумської та Харківської областей. Керівники делегацій впевнені, що саме за такими зустрічами - майбутнє українських регіонів, та прагнуть проводити їх якомога частіше. Про що йшлося на цьому засіданні - знають наші кореспонденти.

Представники трьох областей - Полтавської, Сумської та Харківської -провели засідання круглого столу. Метою зустрічі став обмін досвідом у питаннях, що стосуються об'єднаних територіальних громад. Всі три регіони прагнуть не лише говорити про ініціативи, а й обєднувати їх задля покращення роботи місцевої влади. Оксана Черкас, керуюча справами виконавчого апарату Полтавської обласної ради, запевняє, що Полтавщині є, що показати гостям.

Оксана Черкас, керуюча справами виконавчого апарату Полтавської обласної ради

- У нас діє сьогодні в області декілька ініціатив. Це і бюджет участі, і обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад, і фонд розвитку технологій, і наша вже впроваджена в практику система електронного документообігу, діяльність Асоціації, яка в нас діє вже практично рік і об'єднала близько 100 органів місцевого самоврядування.

Представників Полтавської області також цікавили нові напрямки роботи, що існують в інших містах. 

Вікторія Патютько, керуюча справами виконавчого апарату Сумської обласної ради

- Насправді ми дуже давно співпрацюємо з Полтавською обласною радою і з Харківською обласною радою у нас теж такі тісні ділові стосунки. І ми насправді зустрічаємося часто, але хотілося б частіше і у різних форматах, як мої колеги, уже говорили, що дійсно у кожного свій досвід і кожен відпрацьовує свої особливості в залежності від регіону.

Серед своїх здобутків, про які говорять гості із Сумської області, - програма публічного бюджету, онлайн-приймальні депутата, що дозволяє громадськості активно брати участь у вирішенні питань місцевого значення. 

Про важливість обміну досвідом говорять і представники Харківської області. З цією метою, говорять вони, ще у 2007 році створили першу в Україні Асоціацію органів місцевого самоврядування.

Микола Тітов, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської обл.

- Їздити і вивчати досвід колег завжди необхідно і корисно не тільки для працівників виконавчої дирекції, а головне, що той досвід, який ми отримаємо, - він буде спрямований на покращення роботи органів місцевого самоврядування. Саме для цього і існують Асоціації.

У підсумку роботи присутні на засіданні круглого столу домовились провести подібну зустріч у Харкові та розглянути можливість в подальшому створення спільних проектів.

Стрічка новин