У Полтаві навчають розводити індиків за німецькою технологією
Це одна з тем Школи європейського тваринництва, яка діє при Полтавській державній аграрній академії. У якості лекторів у ній - випускники цього навчального закладу, які працюють у світових компаніях за кордоном. Заняття у Школі поєднують теоретичну та практичну частину. Потім тестування та отримання диплому. І все це - безкоштовно.
Олександр Куліченко - випускник ПДАА. Закінчив навчання у 2004 році, а цього дня виступатиме у ролі лектора для студентів. Тема розмови - німецький досвід розведення індиків.
Олександр Куліченко, начальник відділу продажу в Східній Європі фірми «Moorgut Kartzfehn»
- Зараз Україна виробляє близько 4 млн голів індика і ця тенденція зростає, але молодих спеціалістів - немає. Хотілося б, щоб ці спеціалісти виходили із цієї альма-матер із ПДАА.
Такі лекції проходять в академії у рамках Школи європейського тваринництва. Проект триває вже 3 роки. Лектори знайомлять студентів з різними темами сільського господарства, але вже з європейським досвідом.
Олег Чуб, координатор Школи європейського тваринництва, випускник ПДАА
- Це, як правило, випускники, які працюють у світових компаніях, які переймають досвід, адже їх там навчають. Я, наприклад, в свій час в Німеччині та Австрії навчався, і потім цей досвід, який мені передали, я передаю нашим колегам.
Заняття поєднують теоретичну частину та практичний блок.
Олег Горб, проректор ПДАА
- Вони просто проходять теоретичне навчання від тих фахівців, які є репрезентантами європейських технологій, а потім відвідують ще й господарства: все це щупають своїми руками і в кінці вони отримують як наш диплом ПДАА, так і от такий диплом Школи європейського тваринництва.
Проректор ПДАА Олег Горб говорить: щоб отримати диплом потрібно ще пройти тестування з тем, які увійшли до програми навчання.
Олег Горб, проректор ПДАА
- Це не є обов`язковим. Студент ходить на Школу європейського тваринництва, на семінари й модулі. Школа європейського тваринництва - добровільна та безкоштовна.
Олег Горб наголошує: з кожним роком охочих пройти Школу європейського тваринництва стає все більше. Адже її випускники мають переваги на ринку праці.