Чи варто запивати їжу водою

Чи варто запивати їжу водою

Більшість з вас, мабуть, чули про те, що їжу потрібно запивати однією склянкою простої чистої води, але чи корисна ця дія? Фахівці поки не можуть дати однозначну відповідь, але дали кілька порад.

Процес травлення всередині нашого організму нагадує складну хімічну фабрику, тому іноді краще не втручатися в технологію, а дати їжі спокійно перетравитися. Розведення рідиною шлункового соку змінює баланс і призводить до збоїв.

Такі періодичні дії викликають серйозні проблеми, наприклад, порушення обміну речовин. Це твердження доведено експериментально й актуальне для тих випадків, коли в шлунку дуже багато їжі. При частому харчуванні малими порціями такого порушення не відбудеться. Адже в напівпорожньому шлунку вода буде стікати по стінках вниз, не розбавляючи сік. Звідси випливає висновок, що скромна трапеза, яку запивають водою, не принесе неприємностей.

Негативний вплив на процес перетравлення їжі має холодна вода. Під дією низької температури кишківник починає прискорено працювати. У результаті, отримана перед цим порція їжі, не до кінця перетравлюється і завчасно відправляється до кишківника. Їжа, що має в своєму складі багато білків, вимагає в середньому близько 5 годин на перетравлення. Якщо запивати її холодною водою, вона швидше залишатиме шлунок і через годину ви знову відчуєте голод. Наслідком є ​​надмірна вага й ожиріння.

Інші напої

Ті напої, що містять вуглеводи, кислоти, барвники, стабілізатори або алкоголь зовсім по-іншому впливають на процес перетравлення їжі. Фахівці не рекомендують використовувати для запивання охолоджені коктейлі. Вони вносять великий хімічний дисбаланс і не дають шлунку нормально працювати.

Позитивно на травлення впливають, наприклад, кисломолочні напої. Їх можна без особливих обмежень вживати в будь-який час, у тому числі, під час трапези. Також добре організм впливає сухе вино в помірних кількостях. Воно стимулює процеси та позитивно впливає на засвоювання речовин.

У будь-якому випадку, варто прислухатися до поведінки самого організму. Якщо прийом рідини викликає почуття комфорту, то краще випити її через годину після їди.

Стрічка новин