Досвід Полтавщини у розвитку ОТГ переймають інші регіони

Нині з найуспішнішими територіальними громадами, які функціонують на полтавській землі, знайомляться представники трьох областей України: Київської, Запорізької та Чернівецької. Також у рамках триденної поїздки до нашого регіону гостей чекає навчання.

Голови, заступники та представники об'єднаних територіальних громад з трьох областей України прибули до Полтави. Гості приїхали, аби дізнатися більше про досвід Полтавщини із впровадження міжмуніципального співробітництва. З цього питання делегації збираються вже не вперше.

Ірина Балибіна, директор Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування

- В минулому році ми приймали 26 делегацій з цього питання. І ми дуже раді, що не залишили темпи і більше 50 проектів на сьогоднішній день - це полтавські проекти. Сьогодні ми плануємо візит делегації яка до нас приїхала до Шишацької об'єднаної громади, адже вона є лідером має декілька цікавих проектів по міжмуніципальному співробітництву.

Окрім цього, гостям прагнуть показати Мачухівську об'єднану громаду та Білоцерківську. В обох із них буде продемонстровано процес утворення бюджету громади, також взаємодія об'єднання з місцевим бізнесом.

Ще однією з практик, якими полтавці готові ділитися з іншими областями, є Бюджет участі.

Оксана Черкас, керуюча справами виконавчого апарату Полтавської обласної ради

- Ми чули про цю практику на теренах міста й селища, але в межах регіону ця практика у минулому році була реалізована вперше. Виконавчим апаратом було розроблено положення, прийнята відповідна програма на сесію обласної ради.

Цього року бюджетування проектів продовжать. 2017 року на Полтавщині визначили 42 проекти-переможці, фінансування яких здійснювалася за системою 50 на 50: місцевим та обласним бюджетом. У 2018 році в обласний бюджет на програму закладено більше коштів. Максимальна вартість проекту становитиме 150 тисяч гривень, з яких 50 тисяч - з місцевого та 100 - з обласного бюджету.

Більшість делегацій вже визначилася з тим, який з проектів їм найбільш цікавий.

Тетяна Гуліян, юрисконсульт Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування

- Нас дуже зацікавила тема, що до співробітництва в галузі поводження з твердими побутовими відходами, я думаю ця тема є наразі актуальна для всієї країни і для Запорізького регіону зокрема. І також наші громади дуже зацікавив проект що до молокозаводу Білоцерківської об'єднаної територіальної громади.

У рамках обміну досвідом учасники з'їзду матимуть змогу не лише побачити найуспішніші проекти області, а й прослухати низку семінарів.

Стрічка новин