Чи бути реформі медицини на селі?

У Департаменті охорони здоров'я відбувся практикум, присвячений новаціям законодавства у сфері охорони здоров'я. На засіданні обговорили основні проблеми медиків, які працюють у сільській місцевості, та шляхи їхнього вирішення.

Реформа медицини вже почала впроваджуватись на місцях, говорить голова Мартиновської сільської ради Карлівського району Віктор Котенко. Місцеві мешканці підписують декларації із сімейним лікарем. Проте фахівців на селі не вистачає. Один терапевт обслуговує 6 населених пункти, а це більше двох з половиною тисяч осіб. Причому це не єдина проблема, з якою стикається сільська медицина.

Віктор Котенко, голова Мартиновської сільської ради

- Дуже мало фахівців через те що, отримують дуже низьку заробітну плату, навантаження велике. Дуже багато зношеного всього матеріалу, застаріла техніка, все потребує оновлення, комп'ютеризація.

Саме реформа сільської медицини стала основним питанням для  обговорення на практикумі з застосування законодавства Полтавського районного відділу Асоціації міст України. Зустріч відбулася в Департаменті охорони здоров'я. Участь у ній взяли представники органів місцевого самоврядування, медпрацівники та керівництво профільного обласного Департаменту.

Галина Безносик, виконавчий директор Полтавського РВ АМУ

- Практикум - це і теорія, і практикум. В першу чергу дати відповідь, на ті питання, котрі хвилюють працівників органів місцевого самоврядування, що втілюють медичну реформу.

Наприкінці минулого року у рамках медичної реформи набув чинності Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Він передбачає розташування кабінету лікарні або амбулаторії таким чином, щоб медпрацівник за необхідності зміг швидко приїхати до пацієнта. Також буде закуплено нове обладнання, щоб кваліфіковані лікарі хотіли працювати у селах. 

Ніна Дурдикулиєва, модератор заходу 

- Органи місцевого самоврядування будуть зацікавлені в тому, щоб залучити до роботи на первинній ланці саме кваліфікованих лікарів і середніх медичних працівників.

Крім того, медпрацівники у багатьох селах безоплатно отримуватимуть житло.

Стрічка новин